Manifestacja pielęgniarek w Warszawie już pewna. Nie ma porozumienia z rządem

10 września w stolicy odbędzie się manifestacja pielęgniarek. Mimo toczących się rozmów resortu zdrowia z pielęgniarkami, nie udało się dojść do porozumienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Manifestacja pielęgniarek w Warszawie już pewna. Nie ma porozumienia z rządem

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

28 sie 2015 15:28


Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski powiedział PAP, że rozmowy dotyczące wpisania pielęgniarek w system świadczeń zdrowotnych zamawianych przez NFZ są już zaawansowane, obie strony nie mogą jednak dojść do porozumienia w kwestii wynagrodzeń.

Pielęgniarki domagają się 1500 zł podwyżki. Resort proponuje 600 zł brutto w ratach po 300 zł od 1 września br. i od stycznia 2017 r. oraz stopniowe osiągnięcie łącznej docelowej kwoty podwyżki (1500 zł) do 2020 r.

Minister: podwyżki nie zależą tylko od nas

- Spełnienie oczekiwań płacowych zależy nie tylko od naszej woli, ale przede wszystkim od możliwości budżetu NFZ, prognozy rozwoju gospodarczego i prognozy wzrostu zatrudnienia w naszym kraju. Oczywiście te prognozy są dobre, stąd nasza propozycja uwzględnia w całości postulat pielęgniarek i położnych, tylko rozciąga jego realizację w czasie do roku 2020 - podkreśla wiceminister.

W tym tygodniu prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Grażyna Rogala-Pawelczyk wystosowała pismo do ministra zdrowia, w którym poinformowała, że samorząd nie zaakceptował projektu porozumienia przesłanego przez MZ z powodu braku zapisów gwarantujących realizację propozycji resortu "bez względu na ewentualne zmiany polityczne i gospodarcze".

NRPiP oceniła, że proponowany wzrost wynagrodzeń w tym roku jest za niski w stosunku do oczekiwań środowiska pielęgniarek i położnych, ale "realny i możliwy do wprowadzenia od 1 września br.".

Cały artykuł czytaj na rynekzdrowia.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pacjentka 2015-08-28 21:39:38

No,jasne,ale żeby dać lekarzowi 70 000 zł|mc (w Stalowej Woli to) można było?A dla pielęgniarek to nie ma?Drogie Panie Pielęgniarki-nie dajcie się zbyć byle ochłapami!!!!!!