Mają utrudniony dojazd do pracy. Proszą prezydenta Sosnowca o pomoc

Solidarność ze spółki Bitron Poland w Sosnowcu zwróciła się do prezydenta miasta o wydłużenie kursów autobusów nr 690 i nr 18, co pracownikom z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej ułatwiłoby dojazd do pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mają utrudniony dojazd do pracy. Proszą prezydenta Sosnowca o pomoc

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 lut 2016 16:24


Bitron Poland znajduje się na terenie sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jedynym środkiem komunikacji miejskiej dojeżdżającym w pobliże spółki jest autobus nr 835, który rozpoczyna kurs w zajezdni w Zagórzu i jedzie do Katowic.

- Pracownicy z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz z Dąbrowy Górniczej Gołonoga nie mają bezpośredniego połączenia. Dojazd do pracy jest utrudniony również z tego względu, że przed spółką brakuje parkingów. Gdyby prezydent miasta przychylnie rozpatrzył nasze pismo i wydłużył kursy autobusów nr 690 i 18, zyskaliby również pracownicy innych firm zlokalizowanych w strefie – mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Bitron Poland.

Autobus nr 690 kursuje na trasie Sosnowiec Dworzec PKP – Gołonóg Zajezdnia. Z kolei linia nr 18 to połączenie Katowic Zawodzia z Hutą Katowice. W ocenie przewodniczącej wydłużenie kursów tych dwóch autobusów nie stanowiłoby dużego obciążenia finansowego dla miasta i obyłoby się bez dodatkowych inwestycji.

– Kilka lat temu, również na prośbę Solidarności, w pobliżu firmy wybudowane zostały przystanki autobusowe. To właśnie przy nich zatrzymuje się autobus linii nr 835 – przypomina Będkowska.

Zatrudniający ok. 600 osób Bitron Poland produkuje podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD. Na potrzeby spółki pracuje też kilka firm zewnętrznych, które łącznie zatrudniają ponad 700 pracowników. Większość pracowników Bitronu to kobiety.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.