Lufthansa: Odwołane loty i strajk od miesięcy. Efektów brak

W nocy z 4 na 5 grudnia br. piloci Lufthansy zakończyli swój kolejny strajk. Rano ruch lotniczy ma wrócić do normy. To nie zmienia jednak faktu, że załoga nadal nie przeforsowała swoich postulatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lufthansa: Odwołane loty i strajk od miesięcy. Efektów brak

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 gru 2014 8:42


Strajk pilotów rozpoczął się w 4 grudnia br. o godz. 3 nad ranem. Akcja protestacyjna objęła połączenia międzykontynentalne oraz towarowe.

Czytaj też: Lufthansa znów strajkuje. W Boże Narodzenie kolejny protest?

Alexander Schumann z Federacji Niemieckich Izb Przemysłowych i Handlowych (DIHK) ocenia, że jeden dzień strajku kosztuje Lufthansę nawet 25 mln euro.

To już dziesiąty strajk pilotów od kwietnia w sporze z zarządem Lufthansy o zachowanie przywilejów emerytalnych i kwestie płacowe oraz program funkcjonowania Lufthansy w przyszłości.

Poprzednia akcja zakończyła się 2 grudnia br., doprowadzając do odwołania ok. 1,4 tys. lotów i dotykając ok. 150 tys. pasażerów. Związkowcy nie wykluczyli kolejnych strajków z wyjątkiem okresu Bożego Narodzenia.

Czytaj też: Czarne chmury nad Lufthansą. Związkowcy sparaliżowali loty

Związek zawodowy Cockpit domaga się m.in. utrzymania dotychczasowych zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać już nawet w wieku 55 lat. Pracodawca chce natomiast stopniowo podnieść ten próg przynajmniej do 60 lat. Sprawa dotyczy pilotów samej Lufthansy, jak również jej spółek córek: Lufthansa Cargo i Germanwings.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.