Lufthansa odwołała ponad 500 lotów przez strajk załogi. Pasażerowie są wściekli

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa musiały odwołać w sobotę (7 listopada) z powodu strajku stewardes i stewardów 520 lotów. W niedzielę (8 listopada) związkowcy przerwali akcję protestacyjną, lecz od poniedziałku trzeba się liczyć z kontynuacją strajku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lufthansa odwołała ponad 500 lotów przez strajk załogi. Pasażerowie są wściekli

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 lis 2015 12:45


Głównym miejscem strajku w sobotę był port lotniczy we Frankfurcie nad Menem, gdzie anulowane zostały niemal wszystkie loty na krótkich i średnich dystansach. Na drugim objętym strajkiem lotnisku - w Duesseldorfie - skreślono 18 połączeń, w tym lot do Nowego Jorku.

Skutki akcji protestacyjnej odczuwalne były także na innych lotniskach niemieckich. Niemal 60 tys. pasażerów ucierpiało w wyniku strajku.

1600 pasażerów spędziło noc z piątku na sobotę ze względu na odwołane loty wbrew wcześniejszym planom we Frankfurcie. Podróżni nie posiadający wizy niemieckiej musieli spędzić noc na łóżkach polowych w strefie tranzytowej. Niemieckie stacje telewizyjne pokazały w serwisach informacyjnych reakcje rozczarowanych pasażerów zaklinających się, że już nigdy więcej nie kupią biletu w Lufthansie.

Gdzie strajk w poniedziałek?

Stewardesy i stewardzi Lufthansy rozpoczęli strajk w piątek o godz. 14. To najdłuższy strajk w historii największego niemieckiego przewoźnika. Związek Ufo informuje o szczegółach protestu z niewielkim wyprzedzeniem, co ma uniemożliwić przewoźnikowi podjęcie działań neutralizujących protest. - Nie podaliśmy jeszcze, gdzie będziemy strajkować w poniedziałek - powiedział w sobotę wieczorem szef Ufo Nicoley Baublies.

Akcja strajkowa dotyczy tylko firmy macierzystej - Lufthansy. Należące do koncernu spółki Swiss, AUA, Germanwings i Eurowings pracują zgodnie z planem. Baublies zapewnił, że od 14 listopada związkowcy powrócą do pracy.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.