Lotos: Pietryszyn spotkał się ze związkowcami

• Związkowcy z grupy Lotos spotkali się z trzyosobowym, okrojonym zarządem koncernu.
• Na jakiekolwiek decyzje trzeba jednak czekać do momentu wyłonienia nowego prezesa i trzech pozostałych członków zarządu spółki.
• Robert Pietryszyn, p.o. prezesa koncernu zapewnił, że zarząd powróci do rozmów ze związkowcami w czerwcu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lotos: Pietryszyn spotkał się ze związkowcami

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 maj 2016 12:57


W spotkaniu z trzyosobowym zarządem koncernu - na jego czele od 13 kwietnia stoi Robert Pietryszyn - uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych oraz Rady Pracowników działających w Grupie Lotos, a także związków zawodowych z firm Lotos Petrobaltic i Lotos Terminale.

Czytaj też: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

Związki zawodowe skupiające ponad 36 proc. pracowników Grupy Lotos skierowały tydzień wcześniej pismo do zarządu spółki, w którym przedstawione zostało kilkanaście zagadnień, wymagających deklaracji władz firmy odnośnie ich realizacji.

- Pierwszy raz miałem okazję brać udział w podobnym spotkaniu i zaproszenie do takich rozmów związkowców z południa uważam za dobry kierunek, traktuję to jako nowe otwarcie - powiedział wnp.pl Mirosław Biernot, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Solidarności spółki Lotos Terminale.

Jak informuje Związek Zawodowy Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZIT), dopiero po ustaleniu docelowego składu zarządu będzie miejsce na dialog społeczny, który zadaniem p.o. prezesa Roberta Pietryszyna będzie kontynuowany na dotychczasowym poziomie, ze wskazaniem preferencji na indywidualne spotkania w poszczególnych tematach.

- Robert Pietryszyn zapewnił nas, że najprawdopodobniej w czerwcu dojdzie do kolejnego spotkania ze stroną społeczną, już po uzupełnieniu składu zarządu Lotosu, ale nakreślony wstępnie przez niego kierunek, czyli potrzeba konsolidacji, to świeży oddech w porównaniu do dotychczasowego podejścia władz spółki - mówi Mirosław Biernot.

Więcej czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.