PARTNERZY PORTALU

Lewica chce uchwały upamiętniającej strajk w Solarisie

  • Autor: PAP/JP
  • 24 sty 2023 13:35

W rocznicę strajku w zakładach Solaris Lewica składa projekt uchwały Sejmu upamiętniającej to wydarzenia, ponieważ pracownicy ci walczyli o te same wartości, które stanowiły fundamenty III RP. Kwestie pracownicze będą dla Lewicy priorytetowe - mówili politycy ugrupowania.

Lewica chce uchwały upamiętniającej strajk w Solarisie
Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (fot. PAP/Piotr Nowak)
REKLAMA
  • Na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przypomniała, że dokładnie rok temu rozpoczął się strajk pracowników w firmie Solaris.
  • Organizatorami strajku w zakładach wielkopolskiego producenta pojazdów komunikacji publicznej, spółki Solaris Bus & Coach, były Solidarność i OPZZ "Konfederacja Pracy"; strajkujący domagali się wzrostu wynagrodzenia w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika.
  • Posłanka przekonywała, że ważne jest docenianie takich wydarzeń, jak ubiegłoroczny strajk w Solarisie, ponieważ jego pracownicy walczyli o te same wartości, które stanowiły fundamenty III Rzeczpospolitej.

Dziemianowicz-Bąk podkreślała, że solidarność dwóch działających tam związków zawodowych doprowadziła do tego, że po sześciu tygodniach podpisano porozumienie i wywalczono podwyżki płac i poprawę warunków pracy. Mówiła, że strajk w Solarisie zakończył się sukcesem i dał nadzieję pracownikom innych zakładów na terenie całej Polski, ponieważ pokazał, że wspólna i solidarna walka o swoje prawa ma sens i może zmienić sytuację pracowniczą.

Strajkujący "walczyli o te same wartości, które stanowiły fundamenty III Rzeczpospolitej"

Przekonywała, że ważne jest docenianie takich wydarzeń, jak ubiegłoroczny strajk w Solarisie, ponieważ jego pracownicy walczyli o te same wartości, które stanowiły fundamenty III Rzeczpospolitej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lewica chce uchwały upamiętniającej strajk w Solarisie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA