KW: Spór zbiorowy zamiast negocjacji

Sztab protestacyjno-strajkowy podjął decyzję, że strona związkowa nie będzie uczestniczyć w negocjacjach z zarządem Kompanii Węglowej. Zamiast tego będzie spór zbiorowy i protest w Warszawie 1 października.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KW: Spór zbiorowy zamiast negocjacji

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

19 wrz 2014 13:45


Jak informowaliśmy w czwartek 18 września, zarząd Kompanii Węglowej zaproponował związkom zawodowym spotkanie w piątek 19 września o godzinie 11.00.

W piątek 19 września od godziny 8.00 rano obradował sztab protestacyjno-strajkowy. Podjęto decyzję, żeby nie negocjować z przedstawicielami zarządu Kompanii Węglowej o programie naprawczym dla spółki do roku 2020. W najbliższym czasie związki wejdą w spór zbiorowy z zarządem KW.

Czytaj też: Pogotowie protestacyjne w związku z sytuacją w górnictwie

Natomiast 1 października planują górniczy protest w Warszawie, w trakcie expose nowej premier Ewy Kopacz.

Czytaj też: Steinhoff: Stan górnictwa jest prawie agonalny. To wyzwanie dla nowego rządu

Niedawno sztab protestacyjno-strajkowy uznał, że w związku z dokonywanymi przez zarząd Kompanii ciągłymi zmianami w treści konsultowanego planu naprawczego dla spółki do 2020 roku oraz informacjami o podpisaniu listu intencyjnego przez KW i Węglokoks, dotyczącego sprzedaży czterech kopalń, strona związkowa uznaje proces konsultacyjny za jednostronnie zerwany z winy pracodawcy.

Związkowcy zaznaczali, że wobec zaistniałej sytuacji, nie widzą możliwości prowadzenia konsultacji na temat planu naprawczego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.