Kryzys w Grecji: Związkowcy zapowiadają, że będą strajkowali

Związkowcy z Grecji sprzeciwiają się polityce oszczędnościowej rządu. Zamierzają więc sparaliżować ruch lotniczy. Szykują się także strajki w innych sektorach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kryzys w Grecji: Związkowcy zapowiadają, że będą strajkowali

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 lis 2014 12:35


Związkowcy, protestujący przeciwko oszczędnościowej polityce greckiego rządu, zamierzają zorganizować 27 listopada strajki, mające sparaliżować komunikację lotniczą, kolejową i promową. Dzisiaj natomiast (26 listopada br.) jednodniowy strajk prowadzą dziennikarze.

Czytaj też: Recesja w Grecji słabnie, ale bezrobocie się nie zmienia

Związek zawodowy kontrolerów ruchu lotniczego poinformował, że w czwartek (27 listopada br. ) przez całą dobę zamknięta będzie cała grecka przestrzeń powietrzna, co oznacza odwołanie wszystkich lotów. Już w środę wieczorem niektóre loty będą odwoływane. Pasażerom sugeruje się niezwłoczny kontakt z liniami lotniczymi w celu przesunięcia terminów podróży.

Organizacje związkowe sektora publicznego i prywatnego wezwały też do strajków na kolei, w żegludze promowej, w urzędach, szkołach, a także w ateńskim metrze.

Czytaj też: Bezrobocie w Grecji rekordowo wysokie

Dzisiejszy (26 listopada) strajk dziennikarzy, zorganizowany w proteście przeciwko cięciom płacowym i ograniczaniu świadczeń socjalnych oznacza, że do czwartku rano w radiu i telewizji nie ma żadnych wiadomości. Telewizja nadaje filmy, powtórki programów publicystycznych i programy dla dzieci, a radio tylko muzykę. Z powodu strajku w czwartek nie ukażą się w Grecji gazety.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.