PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kosiniak-Kamysz: Nie ma dialogu między MSWiA a związkowcami

  • Autor: PAP
  • 23 sie 2017 14:34

Oświadczenie policyjnych związkowców z Wielkopolski dotyczące wzrostu agresywnych zachowań wobec policjantów pokazuje, że dialog pomiędzy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji a organizacjami związkowymi nie funkcjonuje – ocenił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz: Nie ma dialogu między MSWiA a związkowcami
Adobe Stock
REKLAMA

- Ta sytuacja jest "dziwna", bo politycy PiS, gdy byli w opozycji, stali po stronie związkowców - dodał polityk.

Prezes ludowców był pytany w środę na konferencji w Sejmie o pismo przewodniczącego wielkopolskich struktur NSZZ Policjantów podinsp. Andrzeja Szarego, który wskazał, że rośnie liczba agresywnych zachowań wobec policjantów ze strony "części przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odnosząc się do pisma zaznaczył, że policja stoi na straży bezpieczeństwa i porządku oraz że jest bezstronna. Jak ocenił, "niektórzy związkowcy są zaangażowani politycznie". - Z takim przykładem mamy do czynienia w tej sprawie (...). To jest zaangażowanie polityczne, to jest nadużycie ze strony tego pana, nie po raz pierwszy zresztą dokonane - powiedział Błaszczak.

- Ten pan, który jest autorem tego oświadczenia, próbuje stworzyć atmosferę, próbuje wpisać się w działalność totalnej opozycji, która mówiła, że poprzez ulicę i zagranicę będzie zmieniała wynik wyborów - dodał minister.

- Jakoś w tym oświadczeniu nie słychać o agresji ze strony środowisk lewicowych czy też lewackich. Przecież każdego 10 (dnia miesiąca-PAP) w Warszawie możemy zobaczyć, jak bojówka totalnej opozycji próbuje odebrać prawa tym, którzy uczestniczą w zgromadzeniu, bo oni chcą je zablokować - powiedział Błaszczak.

Według Kosiniaka-Kamysza ta publiczna wymiana zdań pokazuje, że "nie ma kompletnie dialogu pomiędzy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji a organizacjami związkowymi". - Dialog po prostu nie funkcjonuje - oświadczył. Jak dodał, jeśli "wszystko byłoby w porządku i dialog na poziomie ministerstwa by funkcjonował nie byłoby takich wystąpień".

Zdaniem polityka jest to "dziwna" sytuacja, bo "politycy PiS zawsze - jak byli w opozycji - stali po stronie związkowców i tych z Solidarności i z Solidarności Policjantów".

Szef policyjnego związku w Wielkopolsce napisał w oświadczeniu, że od lat daje się zauważyć wzrost agresywnych zachowań wobec policjantów, którzy codziennie z narażeniem życia i zdrowia dbają o bezpieczeństwo Polaków.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kosiniak-Kamysz: Nie ma dialogu między MSWiA a związkowcami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA