×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koronawirus. Kasjer w Biedronce obsłuży nas w maseczce?

 • Justyna Sobolak
  JS
 • 10 mar 2020 19:10

Związki zawodowe działające w Jeronimo Martins Polska, właścicielu Biedronki, domagają się od pracodawcy zapewnienia pracownikom dostępu do środków ochrony indywidualnej w postaci maseczek ochronnych i rękawiczek.

Koronawirus. Kasjer w Biedronce obsłuży nas w maseczce?
Związkowcy domagają się również umieszczenia w sklepach oczyszczaczy powietrza z filtrami HEPA (fot. shutterstock.com)
REKLAMA

Wniosek to pokłosie rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa. Przenoszący się drogą kropelkową wirus dotarł do Polski 4 marca, wówczas stwierdzono go u mieszkańca Cybinki w województwie lubuskim. Dotychczas w naszym kraju stwierdzono 21 przypadków zakażenia. 

Wirusa obawiają się pracownicy sklepów Biedronka. Nie tylko dlatego, że mają kontakt z wieloma klientami, ale i banknotami, na których również może być przenoszony. Ministerstwo Zdrowia podaje, że wirus może przetrwać nawet do kilku godzin na rzeczach, na których znajdują się wydzieliny, np. ślina osoby zakażonej. 

Związki zawodowe działające w Biedronce zaapelowały do pracodawcy o zapewnienie pracownikom dostępu do środków ochrony indywidualnej w postaci maseczek ochronnych i rękawiczek, a w związku z tym, że wirus przenosi się również na banknotach, także o dostarczenie żelów antybakteryjnych.

Związkowcy domagają się również umieszczenia w sklepach oczyszczaczy powietrza z filtrami HEPA, które niszczą wirusy w powietrzu oraz wprowadzenia procedury postępowania w przypadku stwierdzenia koronawirusa u pracownika Biedronki. 

Apel do pracodawcy 6 marca wystosowała również Komisja Międzyzakładowa WZZ "Sierpień 80" w Bydgoszczy. Zwróciła się z wnioskiem do zarządu Jeronimo Martins Polska o udzielenie informacji, jakie działania podjęły władze firmy w związku z zagrożeniem, jakim jest dla pracowników koronawirus. 

Zobacz też:  Biedronka chce poprawić relacje z klientami. Ma od tego człowieka

"Jesteśmy zaniepokojeni sygnałami od pracowników spółki mających bezpośredni kontakt z klientami, iż nie czują się w tym względzie bezpieczni. Wnioskujemy zatem o spowodowanie odpowiednimi działaniami organizacyjnymi zminimalizowanie zagrożenia dla wszystkich pracowników". 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (14)

Do artykułu: Koronawirus. Kasjer w Biedronce obsłuży nas w maseczce?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • janina 2020-06-20 19:10:51

  personel nadal bez maseczek, pandemia trwa nadal, zwracanie uwagi nic daje, kierownik z maską na brodzie.

 • Dando 2020-04-06 22:15:58

  No niestety w Biedronce niektórzy zachowują się jak bydło na łące gorzej tyle w temacie nie trzymają odległości niektórzy wcale

 • Szok 2020-03-30 16:17:17

  Ludzie nie mają wyobrazni.Co dzien te same osoby przychodza po kilka produktów a przecież można zrobić większe zakupy. Ludzie zachowują się jakby nic sie nie stało. Przychodzą rodziny z małymi dziećmi!!!! Jaka kwarantanna???? O czym my mówimy!!!!

 • Gość 2020-03-29 03:55:51

  Jeżeli tak martwią się o nas pracowników biedronki.to dlaczego nie zmniejsza ilość wpuszczania ludzi na sklep.anie od powierzchni sklepu zależy w jednej biedronce 30 .40 to 60 osób.umnie tez jest spora biedronka i tam wejdzie 30 osób i jest tłum. Ludzie nam na łeb i szyję wchodzą jak towar rozkładany i nie zwracają uwagi co w radiu mówią i jaka ma być odległość. I czy ktoś o nas dba niech wkoncu coś z tym zrobią bo coraz dardziej pracownicy się boją

 • Aneta_23 2020-03-25 21:31:59

  Jeśli szukają państwo zabezpieczeń mających za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, warto rozważyć zainwestowanie w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarażenia. Ze swojej strony zachęcam do sprawdzenia oferty firmy maglo.com.pl Pozdrawiam

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA