Kopalnie. Sierpień 80 chce spotkania z kierownictwem Polskiej Grupy Górniczej

Związkowcy z Sierpnia 80 wystosowali list do zarządu Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Proszą w nim o spotkanie. I nie chcą czekać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopalnie. Sierpień 80 chce spotkania z kierownictwem Polskiej Grupy Górniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

20 kwi 2017 11:07


Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 wystosował 20 kwietnia pilne, krótkie pismo do zarządu Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Jest to kolejny element trwającej ofensywy związku, by doprowadzić do spotkania z kierującymi tym przedsiębiorstwem. Wcześniej związek apelował o podobne spotkanie z ministrem energii.

W treści pisma można przeczytać:

- Komisja Zakładowa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w Polskiej Grupie Górniczej Sp. z o.o. zwraca się z wnioskiem o zorganizowanie pilnego spotkania dotyczącego sytuacji w Polskiej Grupie Górniczej, a także kwestii majowych wypłat za miesiąc kwiecień br.

Pismo sygnowane jest podpisem przewodniczącego komisji zakładowej WZZ Sierpień 80 w PGG, Przemysława Skupina.

Sytuacja jest podyktowana nie tylko wspomnianą w korespondencji kwestią płac, ale i "niewydolnością produkcyjną spółki, systematycznym, trwającym od miesięcy nierealizowaniem planów wydobywczych". Tak uzasadniał konieczność szybkiego spotkania związek w piśmie do Ministerstwa Energii, które kontroluje PGG, jako spółkę Skarbu Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.