Koniec strajku w Bitronie. Obserwatorzy rozmów zbudowani postawą załogi

Zakończył się strajk w Bitron Poland w Sosnowcu. Przedstawiciele strajkującej załogi podpisali porozumienie z zarządem firmy. - Wynegocjowaliśmy 18-miesięczne gwarancje zatrudnienia i 5-procentowe podwyżki płac - poinformowała Izabela Będkowska, przewodnicząca Solidarności w Bitronie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koniec strajku w Bitronie. Obserwatorzy rozmów zbudowani postawą załogi

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

1 mar 2013 10:05


Strajk rozpoczął się w środę (27 lutego) o 14.00. W czwartek rano do zakładu przyjechał przedstawiciel zarządu włoskiego koncernu Bitron i ruszyły negocjacje.

- To były trudne i żmudne rozmowy, ale osiągnęliśmy kompromis, który jest sukcesem obu stron. Wiedzieliśmy, że nasze postulaty nie są wygórowane i udało się nam je przeforsować. Pracownicy mają gwarancje zatrudnienia i otrzymają podwyżki. Udało nam się też wynegocjować premię świąteczną w wysokości tysiąca złotych - podkreśla Będkowska.

W rozmowach z zarządem Bitronu uczestniczył szef śląsko-dabrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. - Jestem zbudowany postawą załogi Bitronu. To właśnie ta postawa spowodowała, że efekt rozmów jest taki, a nie inny. To są w większości kobiety, ale, jak już mówiłem wcześniej, mają więcej odwagi niż niejeden mężczyzna. To, jak załoga potrafi działać razem, powinno stać się przykładem dla pracowników i organizacji związkowych w innych firmach - mówi przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.