PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Koniec strajków w Lufthansie. Zarząd dogadał się ze związkowcami

  • Justyna Koc
    jk
  • 15 mar 2017 15:38

Lufthansa i związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit osiągnęły porozumienie. Co ustalono?

Koniec strajków w Lufthansie. Zarząd dogadał się ze związkowcami
Wzajemna umowa dotycząca powstrzymania się od akcji strajkowych na czas rozmów została już zawarta i zostanie sformalizowana na mocy umowy zbiorowej, która będzie obowiązywać do 2022 roku. (fot.lufthansa.com)
REKLAMA

• Jest porozumienie pomiędzy linią lotniczą Lufthansa, a związkiem zawodowym pilotów Vereiningung Cockpit (VC).

• Obie strony zgodziły się na płatności przejściowe, plany emerytalne, umowę ramową dotyczącą warunków zatrudnienia i zbiorowy układ płac dla pilotów Lufthansy, Lufthansy Cargo oraz Germanwings.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Umowa otwiera perspektywy kariery dla obecnych i przyszłych pilotów.

Po odbyciu rozmów, które miały miejsce 14 marca, Lufthansa i związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit osiągnęły porozumienie dotyczące wszystkich poprzednio nierozwiązanych kwestii dotyczących umów zbiorowych. W oświadczeniu partnerzy negocjacyjni zgodzili się na płatności przejściowe, plany emerytalne, umowę ramową dotyczącą warunków zatrudnienia i zbiorowy układ płac dla pilotów Lufthansy, Lufthansy Cargo oraz Germanwings.

W zamian za redukcję generujących koszty elementów umowy, 325 maszyn będzie obsługiwanych przez załogi objęte aktualnym układem zbiorowym – proces będzie przebiegać stopniowo do 2022 roku. Dzięki temu Lufthansa będzie mogła ponownie zatrudnić w najbliższych latach szkolących się pilotów oraz stworzyć perspektywy rozwoju zawodowego dla obecnych pilotów, w tym wiele stanowisk przyszłych kapitanów.

Konflikt płacowy w Lufthansie trwa od kwietnia 2014 roku. (fot.lufthansa.com)
Konflikt płacowy w Lufthansie trwa od kwietnia 2014 roku. (fot.lufthansa.com)

Wzajemna umowa dotycząca powstrzymania się od akcji strajkowych na czas rozmów została już zawarta i zostanie sformalizowana na mocy umowy zbiorowej, która będzie obowiązywać do 2022 roku.

- Dzięki temu oświadczeniu woli osiągnęliśmy wreszcie przełom. To otwarta droga do kompleksowej umowy z Vereinigung Cockpit dotyczącej wszystkich nierozwiązanych dotychczas kwestii zbiorowych. To nie tylko koniec najdłuższej debaty zbiorowej w historii naszej firmy, ale również zrównoważona, trwała umowa, która obowiązując do 2022 roku tworzy przestrzeń i podstawę do stworzenia nowego partnerstwa społecznego z Vereinigung Cockpit – powiedziała dr Bettina Volkens, szefowa działu prawnego i zasobów ludzkich Deutsche Lufthansa AG.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koniec strajków w Lufthansie. Zarząd dogadał się ze związkowcami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA