PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Koniec negocjacji płacowych w spółkach grupy Orlen

We wszystkich spółkach z grupy kapitałowej Orlen poza samym PKN Orlen udało się podpisać porozumienia dotyczące wzrostu wynagrodzeń na 2017 roku - wynika z naszych informacji.

Koniec negocjacji płacowych w spółkach grupy Orlen
Związki zawodowe obawiały się, że wzorem spółki-matki pójdą także inne spółki z grupy Orlenu, ale te przewidywania okazały się błędne. Fot. mat. pras. PKN Orlen
REKLAMA

Przypomnijmy, że negocjacje płacowe pomiędzy pracodawcą i stroną społeczną w PKN Orlen po raz pierwszy od 2013 roku nie zakończyły się w tym roku podpisaniem porozumienia płacowego i w rezultacie płocki koncern zdecydował się na wprowadzenie jednostronnych zmian w wynagrodzeniach, które koncentrowało się na jednorazowych nagrodach, a nie przewidywało obligatoryjnych podwyżek płac.

Związki zawodowe obawiały się, że wzorem spółki-matki pójdą także inne spółki z grupy Orlenu, ale te przewidywania okazały się błędne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W zdecydowanej większości spółek zawarto porozumienia zgodne z oczekiwaniami pracowników, uwzględniające zarówno podwyżki obligatoryjne dla wszystkich zatrudnionych, podwyżki uznaniowe, jak i nagrody okolicznościowe (najczęściej dwie).

Ostatnie dwie spółki, w których podpisano porozumienie, to Orlen Projekt i Orlen KolTrans.

Główne ustalenia porozumienia zawartego w Orlen Projekt obejmują obligatoryjny wzrost wynagrodzeń zasadniczych o 125 zł od kwietnia 2017 r., uznaniowy wzrost wynagrodzeń przeciętnie na jednego pracownika również o 125 zł od lipca 2017 r., przy czym kwota podwyżki może wynieść maksymalnie 500 zł brutto oraz wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 2200 zł, w tym 1000 zł na Święta Wielkanocne (do wypłaty w kwietniu) i 1200 zł na Święta Bożego Narodzenia.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koniec negocjacji płacowych w spółkach grupy Orlen

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA