Kompania Węglowa: Związkowcy chcą wyeliminować przedłużanie czasu pracy górników

Członkowie kompanijnej komisji BHP ZOK NSZZ Solidarność wskazują na konieczność eliminacji wydłużania czasu pracy osób zatrudnionych na dole kopalń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: Związkowcy chcą wyeliminować przedłużanie czasu pracy górników

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

11 kwi 2016 8:09


Przedstawiciele Solidarności KW podkreślają, że przestrzeganie przepisów regulujących czas pracy na dole powinno być powszechne. Ich zdaniem nagminnie jednak bywa tak, że górnicy są pod ziemią dłużej niż to wynika z przepisów - 7,5 godziny na dobę od zjazdu do wyjazdu.

- Komisja BHP ZOK NSZZ Solidarność KW SA wnioskuje o: powszechne przestrzeganie czasu pracy na wszystkich oddziałach KW SA, aby w jak największym stopniu eliminować nagminnie przedłużający się czas w jakim pracownicy znajdują się pod ziemią; przedstawienie bilansu kosztowo-ilościowego w zakresie wydawanego pracownikom firm zewnętrznych sprzętu ochronnego (maski przeciwpyłowe P-2, P-3, ochronniki słuchu), wraz z informacją o ścisłości ewidencjonowania i egzekwowania należnego z tego tytułu kopalni zwrotu kosztów - czytamy we wniosku skierowanym przez kompanijną komisję BHP ZOK NSZZ Solidarność do Kompanii Węglowej. 

Więcej na ten temat na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.