Kompania Węglowa: związki powołały sztab protestacyjno-strajkowy

Związki w KW postanowiły powołać sztab protestacyjno-strajkowy - dowiedział się portal wnp.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: związki powołały sztab protestacyjno-strajkowy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

30 paź 2013 13:01


W środę doszło do spotkania związków zawodowych funkcjonujących w Kompanii Węglowej. Prawie wszystkie centrale związkowe działające w KW podpisały się pod pismem o powołaniu w spółce sztabu protestacyjno-strajkowego.

- To kolejny krok po ogłoszeniu wcześniej pogotowia strajkowego - mówi portalowi wnp.pl jeden ze związkowców - Zarząd Kompanii nadal prowadzi swe zakulisowe działania, dotyczące między innymi planów łączenia kopalń. Stąd ten krok. Teraz takie sztaby protestacyjno-strajkowe mają powstać na poszczególnych kopalniach.

Terminu kolejnego spotkania nie określono. Związki czekają bowiem na projekt programu restrukturyzacyjnego, który ma być gotowy 19 listopada, a następnie przekazany do zaopiniowania przez Radę Pracowników i przedstawiony stronie społecznej.

- To takie machanie szabelką, niczego nie wnoszące, ale Solidarność wskazała kierunek, a inni też się podpisali - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl jeden ze związkowców, nie kryjąc zupełnego braku identyfikowania się z taką właśnie polityką.

Zarząd Kompanii Węglowej ma prawo być zdumionym po raz kolejny. Wydał on już oświadczenie w sprawie ogłoszenia przez związki zawodowe KW pogotowia strajkowego.

Wówczas oświadczeniu zarząd KW zaznaczył: „w związku z ogłoszeniem przez związki zawodowe Kompanii Węglowej pogotowia strajkowego zarząd spółki oświadcza, że nie naruszył żadnych zawartych porozumień ze stroną społeczną. Wielokrotnie spotykał się ze związkami zawodowymi i Radą Pracowników informując o bieżącej sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy.

Ponadto informujemy, że na wniosek związków zawodowych 18 października tego roku odbyło się spotkanie Rady Nadzorczej i zarządu Kompanii Węglowej z przedstawicielami strony społecznej. Podczas tego spotkanie udzielono związkom zawodowym odpowiedzi na stawiane pytania. Zarząd zadeklarował, że kontynuowane będą rozmowy o programie restrukturyzacji firmy".

Zarząd wskazał też w oświadczeniu, iż „zapewnia, że respektując zawarte porozumienia prowadzić będzie dialog na tematy dotyczące zarówno pracowników jak i możliwych zmian strukturalno- organizacyjnych Kompanii Węglowej".

Czytaj całość na wnp.pl. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.