Kompania Węglowa: Trwają negocjacje zarządu ze związkowcami

Od godziny 12.00 w siedzibie Kompanii Węglowej trwa spotkanie, w trakcie którego dyskutowana jest kwestia wypłaty czternastki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: Trwają negocjacje zarządu ze związkowcami

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

10 lut 2016 13:22


Zarząd rozmawia z kompanijnymi związkami o wypłacie czternastki za rok 2015. Będzie ona kosztowała Kompanię Węglową 226 mln zł.

Zarząd KW chciałby, żeby została ona rozłożona na raty. Tego dotyczą środowe negocjacje.

- Jest spotkanie o godzinie 12.00, będziemy dyskutować o czternastce i oczywiście liczymy na to, że zarząd wycofa się z wypowiedzenia porozumienia z 17 lipca 2015 roku, bo właśnie wtedy możemy na nowo rozmawiać - powiedział portalowi wnp.pl jeden ze związkowców przed rozpoczęciem spotkania. - To jasno przedstawiliśmy i zarząd doskonale wie, że taki właśnie jest warunek związków. Porozmawiamy chyba tylko o kwestii wypłaty czternastki, bo dyskusja o założeniach Planu Techniczno-Ekonomicznego na 2016 rok odbędzie się pewnie przy innej okazji. Jeżeli zarząd nie wycofałby się z wypowiedzenia porozumienia z 17 lipca 2015 roku, to środowe spotkanie potrwa pewnie zaledwie parę chwil - zaznaczył.

We wtorek dziewiątego lutego w kopalniach i zakładach należących do Kompanii Węglowej odbyły się masówki informacyjne dla załóg.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.