Kompania Węglowa, spór o płace: Związki mają swój projekt porozumienia. Przekażą go zarządowi

• Związki działające w Kompanii Węglowej przekażą zarządowi własny projekt porozumienia.
• Zapewne dojdzie też do obrad górniczego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa, spór o płace: Związki mają swój projekt porozumienia. Przekażą go zarządowi

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

12 kwi 2016 14:10


Zarząd KW przekazał w poniedziałek 11 kwietnia związkom projekt porozumienia, które dotyczy między innymi zasad wynagradzania w Polskiej Grupie Górniczej.

Jak się dowiedzieliśmy - w środę 13 kwietnia związki przedłożą własny projekt porozumienia, w którym nie będzie mowy o jakimkolwiek zawieszaniu świadczeń, w tym m.in. czternastej pensji.

- Ustaliliśmy taką wersję porozumienia, która dla nas jest do przyjęcia - mówi Bugusław Hutek, przewodniczący kompanijnej Solidarności.

Związkowcy z Kompanii Węglowej podkreślają, że najpierw rząd powinien wprowadzić rozwiązania systemowe, a ponadto wdrożyć działania, jakie nasuwają się po przeczytaniu wniosków z audytu przeprowadzonego w Kompanii przez zespół audytorski pod kierownictwem senatora Adama Gawędy.

Czytaj też: Ziętek: W Kompanii Węglowej można znaleźć oszczędności

- Gdyby okazało się, że te rozwiązania nie przyniosły rezultatów, to dopiero wtedy możemy rozmawiać o kolejnych obszarach - mówi portalowi wnp.pl jeden ze związkowych liderów. - Nie wcześniej!

I zaznacza, że to, co wykazał audyt w Kompanii Węglowej, to tylko wierzchołek góry lodowej. Dlatego - co postulują związkowcy z różnych central - sytuację w KW powinny też zbadać NIK i CBA.

Jak się dowiedzieliśmy - możliwe, że już w środę 13 kwietnia odbędzie się spotkanie w ramach górniczego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Związki oczekują, że - zgodnie z zapewnieniami rządu - realizowane będzie porozumienie z 17 stycznia 2015 roku.

- Przecież ten rząd zadeklarował, że będzie w tym zakresie kontynuacja i że porozumienie z 17 stycznia 2015 zostanie zrealizowane - podkreśla jeden ze związkowców.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Barnaba 2016-08-22 14:17:52

JSW ogranicza swoje aktywa przez co wychodzi na prostą, pgg potrzebowało poduszki finansowej,zeby moc w ogole zaistniec, teraz jesli zwiazki zawodowe przestana jatrzyc rany to wreszcie uda sie przekazać nierentowne kopalnie do SRK

straszne 2016-04-14 21:03:23

A dla przykładu mogę podać jsw gdzie zabrali 14 i wegiel i dalej kopalnie są na minusie!!!

straszne 2016-04-14 18:17:03

Ja mam dowas pytanie a mianowicie uważacie że dobrym rozwiązaniem jest aby górnicy zrzekli się części swoich pieniędzy. A kasa która jest trwoniona przez zazrzad dalej była trwoniona? Co to zmieni tylko tyle że ludzie będą biedniejsi a zła sytulacja i tak będzie zła bo będą dalej kradli i bogacili się kosztem kopalń inni. Zapoznajcie się z tym co pokazały audyty i tam niech zrobią pozadek wtedy będą pieniądze na wszystko