Kompania Węglowa: Nie odbyły się rozmowy z udziałem ministra Tchórzewskiego

Rozmowy, które mają dotyczyć przyszłości firmy i toczącego się sporu płacowego odbędą się w innym terminie. W środę (24 lutego) spółka poinformowała o odwołaniu zaplanowanych na godziny popołudniowe rozmów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: Nie odbyły się rozmowy z udziałem ministra Tchórzewskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 lut 2016 15:17


Zaproszenie na rozmowy wysłał we wtorek związkowcom prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski, anonsując udział w spotkaniu ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. W środę spółka poinformowała o odwołaniu zaplanowanych na godziny popołudniowe rozmów. O zmianie terminu miały zdecydować wyłącznie sprawy organizacyjne, a nie niechęć do prowadzenia dialogu. Nowy termin spotkania nie został jeszcze ustalony.

Szef Solidarności w Kompanii Węglowej Bogusław Hutek ocenił, że związkowcy nie mają dotąd informacji pozwalających sądzić, iż w odwołaniu spotkania może być jakieś "drugie dno", czyli inne przyczyny niż np. inne obowiązki ministra energii w tym czasie.

- Być może minister ma po prostu inne ważne zajęcia. Pewnie wkrótce się przekonamy, czy jest tu jakieś drugie dno. Musimy teraz przedyskutować sprawę we własnym, związkowym gronie. Szkoda tylko, że ucieka nam czas - skomentował Hutek.

Związkowcy deklarują, że są przygotowani do rozmowy na różne tematy dotyczące spółki, zarówno w kwestii sporu dotyczącego wysokości przeciętnych wynagrodzeń, jak i w sprawie planu techniczno-ekonomicznego Kompanii oraz biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej (PGG).

Górnicze związki obawiają się cięcia wynagrodzeń w Kompanii i domagają się potwierdzenia, że przeciętne wynagrodzenia w firmie nie będą w tym roku niższe od ubiegłorocznych - w tej sprawie wszczęli spór zbiorowy z pracodawcą. Zarząd Kompanii zapowiedział wcześniej, że chce negocjować ze związkami nowy, bardziej elastyczny system wynagradzania, wiążący płace z wynikami spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ewanis 2016-02-25 23:47:08

Nie wierzę! Śledzę info o energetyce na biznes alert, liczyłem na szybkie rozmowy (bo są potrzebne) a tutaj coś takiego...