Kompania Węglowa: Koniec negocjacji. Związkowcy nie chcą rozmawiać

W pierwszym kwartale wynagrodzenia górników miałyby drastycznie spaść. Tego dowiedziała się strona społeczna - mówi portalowi wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: Koniec negocjacji. Związkowcy nie chcą rozmawiać

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

11 lut 2016 13:38


Czym skończyły się negocjacje w Kompanii Węglowej prowadzone w czwartek 11 lutego?

- Niczym. W pierwszym kwartale tego roku wynagrodzenia górników miałyby drastycznie spaść. Tego dowiedziała się strona społeczna.

Z danych, które nam oficjalnie przedstawiono, średnie wynagrodzenie w Kompanii Węglowej, które w 2015 roku wynosiło 6704 zł na jednego zatrudnionego, mogłoby zostać obniżone do kwoty 5870 zł.

A w kolejnych latach obniżka byłaby jeszcze bardziej dotkliwa. Nawet do 1300 zł miesięcznie na pracownika.

Oznaczać by to mogło, że górnicy i pracownicy przeróbki zarabialiby niewiele więcej niż wynosi płaca minimalna.

Dziś uszczegółowiono dane dotyczące pierwszego kwartału tego roku i okazało się, że płace za pierwszy kwartał będą jeszcze niższe niż nam to przedstawiano wcześniej. Wynika z tego, że w pierwszym kwartale tego roku średnie wynagrodzenia górników Kompanii Węglowej byłyby znacznie niższe niż 5 tys. zł.

Co dalej?

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jez 2016-02-12 09:08:29

zamiast ciac pensje robotnikom zmienic proporcje etatow do fizycznych jedne silne zwiazki zawodowe na zewnatrz zakladu laczace pracownika z pracodawca przyjrzec sie rozbudowanej administracji w kopalniach a na koncu myslec o obnizkach wyplat dla ciezko pracujacym i tylko w tej kolejnosci

ryl 2016-02-12 00:21:39

mi wyszlo 3100 brutto w tym miesiacu. jestem zwyklym szarym pracownikiem ale jak ktos ma plecy to ma duzo wysze wynagrodzenie taka jest prawda i jezeli nam szaraom zmniejsza wynagrodzenia to ludzie sie pozwalniaja i to wszystko padnie bo dzieki nam szarakom to jeszcze funkcjonuje i wtedy to dopiero bedzie problem. Powiem szczerze jeszcze robia w kompani zewzgledu na te dodatki jak juz to odbiora to bedzie trzeba sie zwolnic

J.Ż 2016-02-11 18:40:09

He he ciekawe skąd oni mają tą średnią pensje bo zwykły fizol na dole tyle nie zarabia.