Kompania Węglowa: Czy uda się wypracować kompromis?

W poniedziałek, 14 marca, odbędzie się kolejne spotkanie zarządu Kompanii Węglowej z przedstawicielami kompanijnych związków zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: Czy uda się wypracować kompromis?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

14 mar 2016 8:10


W trakcie spotkania ma być m.in. poruszony temat wynagrodzeń i funkcjonowania Kompanii Węglowej do czasu utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, do której ma przejść jedenaście kopalń i cztery zakłady KW.

Czy czy się dogadają?

Związkowcy oczekują m.in. załatwienia kwestii tzw. średniówek, czyli przyjęcia założenia, że płace w roku 2016 będą na poziomie roku 2015. Będą też zapewne chcieli rozmawiać o planie techniczno-ekonomicznym spółki na rok 2016. Związkowcy postulują, by nowy zarząd Kompanii przebudował PTE. Wcześniej podkreślali, że nie zgadzają się między innymi na to, by na dużą skalę zatrudniano do prac w KW firmy zewnętrzne.

Poprzednie spotkanie ze związkami, w którym uczestniczył pierwszy raz nowy szef Kompanii Tomasz Rogala, odbyło się 4 marca i trwało trzy godziny.

Prezes Rogala wskazuje, że restrukturyzacja Kompanii może się odbywać tylko na warunkach rynkowych.

- Przeniesienie kopalń do Polskiej Grupy Górniczej to konieczność, bo pozwala je faktycznie uratować, ale musimy pamiętać, że nowy podmiot musi pokrywać swoje koszty. Nie możemy już dłużej czekać, bo nie ma możliwości dosypywania pieniędzy do kasy firmy. Nie należy też czekać na cud, bo go nie będzie - ocenia Tomasz Rogala w wywiadzie dla kompanijnego miesięcznika.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.