Kolejny strajk maszynistów w DB. Tym razem dłuższy

Maszyniści z Deutsche Bahn Schenker szykują się do czterodniowego strajku, który będzie najdłuższym w historii tej spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejny strajk maszynistów w DB. Tym razem dłuższy

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

5 lis 2014 19:36


Związek zawodowy maszynistów Gewerkschaft Deutscher Lokomotivführer ogłosił strajk po tym, jak wczoraj załamały się rozmowy pomiędzy nimi a zarządem DB. Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń o 5 procent i krótszy tydzień pracy dla swoich członków.

Czytaj też: Maszyniści znów strajkują. Czy związkowcy przekonają DB?

Zarząd DB zapowiedział, że akcja protestacyjna „sparaliżuje” kraj, przygotowujący się do uczczenia 25 rocznicy upadku muru berlińskiego. Strajk rozpocznie się od godziny 2 w nocy ze środy na czwartek i potrwa do godziny 4 rano w niedzielę, 10 listopada.

DB zapowiedziało też, że wprowadzi harmonogram działania awaryjnego w okresie całego strajku.

Strajk będzie dotyczył spółki DB Schenker, a więc prywatni przewoźnicy winni realizować przewozy bez większych przeszkód.

Czytaj też: Zakończył się strajk maszynistów kolejowych Deutsche Bahn

- Otrzymaliśmy informację, że strajk maszynistów w DB rozpocznie się dziś tj. 5 listopada i obejmie ruch towarowy, a ruch osobowy od czwartku tj. 6 listopada - poinformował nas Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP Cargo. - Strajk nie będzie dotyczył samodzielnych przewozów PKP Cargo realizowanych w Niemczech.

Przypomina on, że przeprowadzony w ubiegłym tygodniu strajk związku zawodowego maszynistów DB Schenker uderzył w PKP cargo. Niemiecki przewoźnik nie odbierał na polsko-niemieckiej granicy od naszej spółki pociągów, przewożących węgiel i koks, co szczególnie utrudniło jej funkcjonowanie w sytuacji jesiennego szczytu przewozowego tych surowców.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.