PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kolejni związkowcy zwolnieni z Castoramy. "Solidarność" wzburzona

Już 10 osób z 11-osobowego zarządu „Solidarności” w Castorama Polska straciło pracę w firmie. Castorama zapewnia, że przyczyną zwolnień nie była przynależność związkowa, a działanie na szkodę firmy. „Solidarność” nie wierzy w te tłumaczenia. „To bezprecedensowy atak na konstytucyjną wolność pracowników” – mówią związkowcy. I zapowiadają ostrą walkę o prawa związkowców.

Kolejni związkowcy zwolnieni z Castoramy. "Solidarność" wzburzona
Adobe Stock
REKLAMA
  • Castorama jako przyczynę zwolnienia pracowników podała wpisy w portalach społecznościowych. Zdaniem firmy związkowcy, którzy je umieszczali, nawoływali w ten sposób do krytyki pracodawcy.
  • W te zapewnienia nie wierzy "Solidarność". Już dwa dni po pierwszych zwolnieniach, 7 listopada, sprawą zajęło się obradujące w Gdańsku Prezydium Komisji Krajowej.
  • Prezydium zażądało wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych w stosunku do osób, które dopuściły się "bezpardonowych antyzwiązkowych działań w tej firmie".

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zwolnieniu z Castoramy związkowców „Solidarności”. Przypomnijmy, że zwolnienie nastąpiło 5 listopada. Spośród 11 członków Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Castoramie dyscyplinarki otrzymało wówczas 7 osób (m.in. z Kalisza, Słupska, Zgorzelca, Lublina, Ostrowca Świętokrzyskiego i Łodzi). Już wówczas podejrzewano, że pracę stracą także pozostali członkowie związku. Wypowiedzenia nie mogły być im wręczone 5 listopada, bo nie było ich w pracy.

Te informacje się potwierdziły. – Zwolniono już 10 osób z 11-osobowego zarządu Solidarności w Castorama Polska – informuje PulsHR.pl Marek Lewandowski z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. „Solidarność” jest wzbudzona decyzją Castoramy. – Zwolniono osoby będące pod szczególną ochroną, bez wymaganej zgody organizacji. To bezprecedensowy atak na konstytucyjną wolność pracowników do prowadzenia działalności związkowej – mówi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zwolnienie za wpisy w mediach społecznościowych

Castorama jako przyczynę zwolnienia pracowników podała wpisy na portalach społecznościowych. Zdaniem firmy związkowcy, którzy je umieszczali, nawoływali w ten sposób do krytyki pracodawcy i jego działań, a tym samym działali na szkodę firmy, podważając jej dobre imię.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejni związkowcy zwolnieni z Castoramy. "Solidarność" wzburzona

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA