Kolejne strajki przeciw programowi oszczędnościowemu i bezrobociu w Grecji

W ramach protestów przeciwko rządowemu programowi oszczędnościowemu i wysokiemu bezrobociu podjęto w Grecji w środę kolejne strajki, obejmujące głównie sektor publiczny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne strajki przeciw programowi oszczędnościowemu i bezrobociu w Grecji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 lis 2013 11:47


Termin akcji strajkowej wybrano tak, by zbiegła się ona w czasie z wizytą przedstawicieli "trojki" zagranicznych kredytodawców Grecji. Wspólna delegacja Unii Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego ma zbadać, czy grecki rząd dotrzymuje zobowiązań w dziedzinie reform budżetowych, co jest warunkiem udzielania mu dalszej pomocy.

Czytaj też: Strajk pracowników sektora publicznego w Grecji

Pracownicy państwowi, nauczyciele i kolejarze przerwali pracę na 24 godziny, natomiast strajk kierowców ateńskich autobusów potrwa sześć godzin. Lekarze w szpitalach zajmują się tylko przypadkami nagłymi. Poważne zakłócenia wystąpiły również w żegludze przybrzeżnej.

O godzinie 11 czasu polskiego rozpoczął się trzygodzinny strajk personelu lotnictwa cywilnego. To spowoduje odwołania i opóźnienia lotów - przede wszystkim w komunikacji z greckimi wyspami. Zamknięto też szereg muzeów. Na godziny południowe planowane są demonstracje w kilku miastach.

Czytaj też: Bezrobocie w Grecji rekordowo wysokie

Będące organizatorami środowej akcji dwie największe greckie centrale związkowe GSEE i ADEDY określają ją jako strajk generalny, ale nie wydaje się to ścisłe. W proteście nie biorą udziału pracownicy supermarketów, taksówkarze, maszyniści metra, handlowcy i personel hoteli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.