PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kolejne instytucje samorządowe w Rybniku walczą o podwyżki

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 18 paź 2019 14:45

Zwiększyła się liczba rybnickich instytucji podległych samorządowi, w których związkowcy z Solidarności walczą o podwyżki dla pracowników.

Kolejne instytucje samorządowe w Rybniku walczą o podwyżki
Związkowcy domagają się podwyżki o 700 zł brutto. Fot. shutterstock
REKLAMA

Jak informuje Śląsko-Dąbrowska "Solidarność", 14 października pismo od związków zawodowych otrzymał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, 9 października dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej. Z kolei we wrześniu podobny dokument trafił do Zarządu Zieleni Miejskiej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Miejskiego Domu Pomocy Społecznej oraz Rybnickich Służb Komunalnych. Dokumenty zostały złożone w trybie sporu zbiorowego. 

W instytucjach, w których „S” upomina się o podwyżki wynagrodzeń, zatrudnionych jest ok. 900 osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Warto przypomnieć, że spór o podwyżki w tych instytucjach trwa od wielu miesięcy. Rozmowy w tej sprawie z pracodawcami i z władzami miasta „Solidarność” prowadziła od początku roku. W kwietniu przed Urzędem Miejskim zorganizowana została pikieta, w której wzięło udział kilkuset pracowników instytucji miejskich.

Te działania doprowadziły do odniesienia sukcesu, jest tylko jedno, a nawet dwa, dość istotne "ale". Bowiem władze miasta przyznały podwyżki. Te jednak wyniosły średnio 200 zł brutto na etat, co nie zadowoliło pracowników. Związkowcy domagają się podwyżki o 700 zł brutto. Dodatkowo do jednostek, w których trwa walka o podwyżki nie trafiły dodatkowe pieniądze na ten cel. 

- Żeby zrealizować podwyżki, pracodawcy musieli szukać oszczędności w budżetach na 2019 rok. W efekcie zostaliśmy pozbawieni innych świadczeń, np. nagrody rocznej, a ten niewielki wzrost wynagrodzeń nie wpłynął w znaczący sposób na poprawę naszej sytuacji. Nasze zarobki w dalszym ciągu są niskie - mówi Mirella Marek, przewodnicząca „S” w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybniku, której wypowiedź przeczytamy na stronie Śląsko-Dąbrowskiej "S".

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejne instytucje samorządowe w Rybniku walczą o podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA