Kolejarze strajkują. Chcą wyższych pensji i krótszej pracy

Niemieccy kolejarz strajkują. Związkowcy domagają się podwyżki zarobków o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy o dwie godziny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejarze strajkują. Chcą wyższych pensji i krótszej pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 paź 2014 14:33


Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem strajku jego skutki odczuły tysiące pasażerów - pisze agencja DPA. Od północy odwołano kilka połączeń, ponieważ państwowe Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) wprowadziły okrojony rozkład jazdy na czas trwania akcji. Przypuszcza się, że podczas strajku do skutku nie dojdą nawet dwie trzecie połączeń. Awaryjny plan jazdy obowiązuje też przy połączeniach regionalnych.

Czytaj też: PKP Cargo: Kolejarze testują rząd. Mają dość zmian i chcą pieniędzy

Związkowcy domagają się podwyżki zarobków o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy o dwie godziny. GDL chce także, by pracodawca uznał go za reprezentanta personelu konduktorskiego i gastronomicznego oraz dyspozytorów koordynujących ruch pociągów i obsadzanie ich załogami. We wszystkich tych sprawach nie udało się dotąd osiągnąć porozumienia.

Dziewięciogodzinny strajk, przeprowadzony przez GDL w ubiegłym tygodniu w nocy z wtorku na środę, sparaliżował funkcjonowanie kolei, a po jego zakończeniu nadal dochodziło do opóźnień i odwoływania pociągów.

Czytaj też: Nowy look konduktorów PKP. Stroje zaprojektowali studenci

Przewodniczący GDL Claus Weselsky nie chciał potwierdzić krążących doniesień o możliwych kolejnych strajkach w weekend.

Opóźnienia i odwoływanie połączeń spodziewane są także po zakończeniu akcji strajkowej, w czwartek rano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.