Kolejarze chcą zlikwidować patologię na kolei. Piszą list do premier

Kolejarze napisali list do premier Ewy Kopacz, w którym apelują o „osobiste zaangażowanie i interwencję pozwalającą zlikwidować zapalne i patologiczne obszary na kolei".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejarze chcą zlikwidować patologię na kolei. Piszą list do premier

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 lut 2015 13:47


Związkowcy krytykują fakt, że marszałkowie województw są zarówno tymi, którzy zamawiają usługi kolejowi, jak i je wykonują. To prowadzi do „gigantycznych patologii polegających na tym, ze ćwiartuje się rynek kolejowy podnosząc znacznie koszty stałe jego funkcjonowania, pogarsza się efektywność wykorzystania zasobów ludzkich i technicznych a w zamian podróżni otrzymują połączenia kolejowe ograniczone do granic województw”.

Czytaj też: Referendum w PKP Cargo zakończone. Załoga gotowa do strajku

Zdaniem związków zawodowych poprawie powinno ulec również bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Jak tłumaczą autorzy listu, wielu przewoźników lekceważy kwestie BHP, traktując je jako element zdobywania przewag konkurencyjnych.

„Jaskrawym przykładem jest brak ustawy o warunkach zatrudnienia i czasie pracy maszynisty, skutkiem czego maszyniście każe się pracować 24 godziny na dobę” - czytamy w liście.

W liście skierowanym do premier Ewy Kopacz kolejarze bronią swoich żądań, tłumacząc że wcześniej wystosowali kilka pism do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i minister Marii Wasiak. Niestety pozostały one bez odpowiedzi.

Całą treść listu możecie przeczytać, pobierając plik poniżej.

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-02-05 09:19:08

BRAWO ZWIĄZKOWCY !! PIEPRZ..... KOLESIORSTWO ! i jak tu ma być dobrze !