×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?

 • Autor: JS
 • 1 cze 2017 20:18

Co dwudziesty pracownik i funkcjonariusz służb skarbowo-celnych nie dostał propozycji pracy w powstającej Krajowej Administracji Skarbowej - dowiedziało się RMF FM.

Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

"Skala zwolnień może być większa" - mówi RMF FM szef związku zawodowego Celnicy.pl Sławomir Siwy. "Tysiące osób zostaną bez pracy" - dodaje.

"Koledzy są oburzeni i zszokowani" - poinformowała z kolei wiceprzewodnicząca Celnicy.pl Maria Mrugała, która nie wyklucza protestu.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że propozycji pracy nie dostały tylko te osoby, które współpracowały z organami bezpieczeństwa PRL i te, które nabyły już uprawnienia emerytalne.

"To nieprawda, inni też nie dostali ofert" - odpowiada na tłumaczenie resortu finansów szef związku Sławomir Siwy. 

On sam także nie dostał propozycji pracy w Krajowej Administracji Skarbowej. Jak mówi RMF FM, zajmą się tym władze związku. 

Celnicy nie wykluczają protestu. Jak informuje RMF FM, miałoby do niego dojść najwcześniej za kilka tygodni. W przyszłym tygodniu decyzję w tej sprawie ma podjąć zarządu związku.

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (16)

Do artykułu: Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marek.Skomorowski.1970@wp.pl 2017-07-07 12:02:57

  Witam serdecznie, Donald Trump obudził w Polakach ducha patriotyzmu "demokracja polega na przestrzeganiu prawa". Obecny Rząd Polski jak widać nie ogrania tematu-prawa, wszystkim Naszym rodakom są znane kulisy największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze "B" mieszkalne, w obrębach gmin i miast, fuszerstwa Ksiąg Wieczystych , ewidencji gruntów i map zasadniczych w starostwach powiatowych, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, z ubolewaniem należy przyznać iż od dwóch lat obecna władza w Polsce świadomie destabilizuje kraj, co potwierdza patologiczna ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku(Dz.U.2015 2015 r. poz. 909). W obrębach gmin i miasta Białystok woj. Podlaskiego doszło do najcięższych przestępstw gospodarczych z gruntami , podobnie jak w woj . Lubelskim z którego pochodzę, w związku z czym, nie podejmowanie czynności w przedmiotowej aferze przez obecną władzę , odbiera Nam możliwości dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, lecz istnieje jeszcze inna droga prawna. Zalążkiem narodzin powyższej afery gruntowej ulewam lecz to byłe woj. Chełmskie, obecnie Powiat Chełm , jako wcześniej znany podmiot gospodarczy nie dałem się uwikłać w powyższe przestępstwa, wypełniając obowiązek obywatelski wobec ojczyzny ujawniłem Komunistów którzy odbierali Nam wolność i niszczyli ustrój demokratyczny Państwa prawa. Z poważaniem Marek Skomorowski.

 • Polska jest jedna! 2017-07-06 09:15:04

  Do Zjednoczona Prawica: Kamery powyłączali , standard na granicy wschodniej w Dorohusku współpracują jak widać, zorganizowana grupa przestępcza . Morze powinniśmy przyjaciołom z Ameryki ujawnić prawdziwe kulisy patologi na przejęciu granicznym w powiecie chełmskim, otóż w Chełmie na Wysokiej do początku lat 90tych mieścił się oddział KGB, pełna inwigilacja podsłuchy, stad też w podziemiach gmachu PKWN było wyposażenie na wypadek ataku nuklearnego najnowocześniejsze w świecie. Agenci dawnego KGB w większości byli obywatelami PRL obecnie Rzeczpospolitej Polskiej, budowali przez lata ścisłe struktury przestępcze na przejściu granicznym , w obecnej sytuacji wszystkim dobrze znana patologia przestępcza raczej nie do wyeliminowania, z uwagi iż zamieszane były i są służby mundurowe w powyższy proceder , stara kadra sprowadziła na margines społeczny młodą, w związku z powyższym obawiam się należałoby wymienić całkowicie obsadę.

 • Zjednoczona Prawica 2017-07-05 18:36:57

  W związku z wizytą w Warszawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa Rząd RP powinien zasięgnąć opinii w przedmiocie zmiany ustroju z demokratycznego z związku z nieudolność Państwa Polskiego w przedmiocie przestrzegania prawa, widać jak pracują celnicy czy służby graniczne w strefie Schengen skoro mam tak sile od rana natarcie na przejście graniczne , kamery potwierdzają i wywiad przerzucana jest właśnie broń i narkotyki do Naszej stolicy . Nie ufajcie Polskim służbom mundurowym to przestępcy, chrońcie Prezydenta USA!!! (wwwhpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ) .

 • sit 2017-06-17 15:49:43

  do@ AC cyt'...Wszyscy celnicy głosowali na PIS. Nie podobał im się wcześniejszy twardy styl zarządzania. To po co ten kwik. Macie władzę dobrej zmiany, której chcieliście..''...na głowe upadłes idioto

 • Polska Przestępcza! 2017-06-10 07:39:04

  Faktycznie się dzieje, zapomnijcie o cywilizowanych możliwościach przekraczania granicy wschodniej po stronie Ukrainy, od 11.06.2017roku należy jednorazowo płacić do kieszeni prywatnych tamtejszych służb za karteczkę możliwość podjechania pojazdem osobowym pod szlaban do odpraw celnych od 1000 do 2000 griwny . (wwwhpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ) itd. Kasta przestępcza samorządowców terytorialnych po stronie wschodniej części Polskiej się cieszy, nie zdjęliście im bezpieczników.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA