JSW: Związki zawiadomiły prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa

Reprezentatywne organizacje związkowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej skierowały do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu Zdroju zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Uważają, że członkowie zarządu nadużyli uprawnień i doprowadzili do znacznej szkody spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

JSW: Związki zawiadomiły prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

21 wrz 2015 9:19


Działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej reprezentatywne organizacje związkowe skierowały do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu Zdroju zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Reprezentatywne organizacje związkowe funkcjonujące w JSW skierowały zawiadomienie z artykułu 296 § 3 Kodeksu Karnego, między innymi doprowadzenia do znacznej szkody majątkowej wobec spółki przez byłych członków zarządu JSW.

Na podstawie art. 304 § 1 kodeksu postępowania karnego zawiadamiają, że osoby wchodzące w skład zarządu JSW SA w lipcu 2014 roku, czyli Jarosław Zagórowski, prezes, Grzegorz Czornik, zastępca prezesa ds. handlu, Jerzy Borecki, zastępca prezesa ds. technicznych, Robert Kozłowski, zastępca prezesa ds. ekonomicznych - dopuścili się przestępstwa stypizowanego w art. 296 § 3 kodeksu karnego.

Kupno kopalni od KW

Według reprezentatywnych organizacji związkowych członkowie zarządu JSW - będąc zobowiązani do prowadzenia spraw majątkowych oraz kierowania działalnością gospodarczą spółki - nadużyli udzielonych im uprawnień, nie dopełniając przy tym obowiązku należytej staranności, przez co mieli doprowadzić do powstania znacznej szkody majątkowej JSW.

Szczególnie odnosi się to do transakcji nabycia przez JSW kopalni Knurów-Szczygłowice od Kompani Węglowej oraz zawarcia 30 lipca 2014 roku umowy programu emisji obligacji.

Związki wskazują, że dokumentacja dotycząca nabycia przez JSW kopalni Knurów-Szczygłowice, w tym dotycząca warunków i sposobów jego finansowania oraz zawarcia umowy programu emisji obligacji, jest objęta tajemnicą przedsiębiorstwa i nie jest dostępna publicznie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.