Jest porozumienie płacowe w Tauron Polska Energia

Do końca miesiąca wszyscy pracownicy Tauron Polska Energia otrzymają jednorazową premię, a od 1 stycznia 2016 roku wzrosną płace zasadnicze w spółkach grupy. Planowany na 19 listopada strajk ostrzegawczy został odwołany.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest porozumienie płacowe w Tauron Polska Energia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 lis 2015 9:16


Zgodnie z zapisami porozumienia do 30 listopada każdy pracownik otrzyma jednorazową premię w wysokości średnio 850 zł brutto. Wypłacone też będą premie dodatkowe, średnio 150 zł na etat,  ale ich rozdysponowanie jest uzależnione od wyników ekonomiczno-finansowych spółek. 

Premia dla pracowników Tauron Wytwarzanie

- To porozumienie stało się podstawą do negocjacji płacowych. Szczegóły dotyczące podziału środków zostaną uzgodnione przez pracodawców ze związkami w poszczególnych spółkach - informuje Andrzej Sikora, przewodniczący Solidarności w Tauron Wytwarzanie.

W Tauron Wytwarzanie rozmowy już się zakończyły. - Premia wyniesie średnio 1094 zł brutto na osobę. Taka sama kwota bazowa zostanie przeznaczona na podwyżki w przyszłym roku - dodaje Andrzej Sikora.

Premia dla pracowników Tauron Wydobycie

Jak informuje Waldemar Sopata, szef związku w Tauron Wydobycie, w jego spółce pracownicy dostaną premię w wysokości 850 zł brutto.

- Łączna kwota, która zostanie wypłacona w formie premii, podniesie bazę funduszu płac na 2016 rok, ale o jego rozdysponowaniu będziemy rozmawiać z zarządem na początku przyszłego roku – mówi przewodniczący.

Negocjacje w Tauron Ciepło i Tauron Dystrybucja

Natomiast w pozostałych spółkach m.in. w Tauron Ciepło i Tauron Dystrybucja negocjacje dotyczące wysokości jednorazowej premii i przyszłorocznego wzrostu płac dopiero się odbędą.

Podpisując porozumienie z zarządem TPE związkowcy zobowiązali się do zakończenia sporów zbiorowych w tych spółkach, w których były one prowadzone. Chodzi o Tauron Dystrybucja, Tauron Wydobycie, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Serwis i Tauron Pomiary.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.