PARTNERZY PORTALU

Jest porozumienie między związkiem zawodowym Służby Więziennej a Ministerstwem Sprawiedliwości

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lis 2018 22:46

Średnio 655 zł brutto podwyżki od stycznia 2019 r. dla funkcjonariuszy i 300 zł dla pracowników Służby Więziennej przewiduje porozumienie podpisane w poniedziałek (19 listopada) przez Ministerstwo Sprawiedliwości i NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Jest porozumienie między związkiem zawodowym Służby Więziennej a Ministerstwem Sprawiedliwości
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

O zawarciu porozumienia poinformował w poniedziałek wieczorem na stronie związku przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW Czesław Tuła. Porozumienie zostało podpisane przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego i przewodniczącego Tułę. Jak wskazał w komunikacie szef związku, "podpisanie porozumienia kończy akcję protestacyjną prowadzoną przez Związek Zawodowy".

Podobnie o wypracowanym kompromisie wypowiedział się w rozmowie z PAP wiceminister Jaki.

- Porozumienie kończy strajk Służby Więziennej i jest - zaraz po pierwszej od 1989 r. ustawie modernizacyjnej SW - największym zastrzykiem środków dla tej formacji od dekad - zaznaczył Jaki.

Oprócz przyszłorocznej podwyżki uposażeń i wynagrodzeń porozumienie zakłada również, że od 1 stycznia 2020 r. funkcjonariusze SW otrzymają podwyżkę uposażenia miesięcznego w wysokości nie mniejszej niż 500 zł brutto liczone wraz z nagrodą roczną. Natomiast pracownicy Służby Więziennej dostaną podwyżkę wynagrodzenia nie mniejszą niż 400 zł brutto.

Czytaj też: Koniec protestu: jest porozumienie MSWiA z policyjnymi związkowcami

Zawarty kompromis przewiduje też, że minister sprawiedliwości opracuje projekt nowelizacji ustawy przewidujący usunięcie warunku ukończenia 55. roku życia uprawniającego do nabycia emerytury policyjnej. Zmiany te miałyby wejść w życie do 1 lipca 2019 r.

Porozumienie zakłada również, że minister opracuje zmiany w prawie przewidujące wprowadzenie do 1 lipca 2019 r. odpłatności w wysokości 100 proc. stawki godzinowej wynagrodzenia za czas służby funkcjonariusza przekraczający ustawowe normy przy sześciomiesięcznym okresie rozliczeniowym w 2109 r. i czteromiesięcznym okresie rozliczeniowym w kolejnych latach.

Minister ma przygotować także projekt noweli wprowadzający nie później niż od 2020 r. zasady zaliczania do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresu służby i pracy na zasadach obowiązujących w służbach mundurowych podległych MSWiA.

Wiceminister Jaki, odnosząc się do porozumienia, wyraził zadowolenie z podpisanego porozumienia.

- Służba Więzienna jest ważnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa. Dlatego cieszy mnie kolejny krok do unowocześnienia tej formacji - podkreślił Jaki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jest porozumienie między związkiem zawodowym Służby Więziennej a Ministerstwem Sprawiedliwości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA