Jest nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy w Tauron Ciepło

Udało się uzgodnić nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy w Tauron Ciepło. Jeden z ważniejszych zapisów dotyczy dodatków za pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy w Tauron Ciepło

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DC)

wnp.pl

10 sie 2015 12:15


- Trudno mówić o sukcesie, bo to raczej daleko idący kompromis, ale udało nam się wywalczyć sporo korzystnych dla pracowników zapisów dotyczących zarówno warunków zatrudnienia, jak i kwestii płacowych - mówi Tadeusz Nowak, przewodniczący Solidarności w Tauron Ciepło.

- Stanęliśmy pod ścianą, bo z końcem maja przestały obowiązywać poprzednie układy zbiorowe w przedsiębiorstwach wchodzących w skład spółki. To oznaczało, że warunki pracy i płacy w firmie będą zabezpieczone jedynie przez zapisy Kodeksu pracy. Układ zbiorowy pracy zawsze daje lepsze warunki pracy i płacy niż minimum gwarantowane przez kodeks, dlatego strona społeczna zdecydowała się na sfinalizowanie negocjacji i parafowanie układu - wyjaśnia Justyna Latos, wiceprzewodnicząca Solidarności w Tauron Ciepło.

Jak wskazują reprezentanci związków zawodowych, jeden z ważniejszych zapisów w sprawach płacowych dotyczy dodatków za pracę na drugiej i trzeciej zmianie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Temida 2016-01-11 18:12:46

Gorszego ZUSPu nie można sobie wyobrazić. To czysty powrót do zapisu kodeksowego. Liderzy związkowi zdradzili pracowników godząc się na obecne warunki. Ciekawe kiedy pracownicy doczekają sprawiedliwości którą opisuje paragraf kodeksu pracy o jednakowym traktowaniu i zarobkach na danym stanowisku bo nadal są różnice kilkuset złotowe pomiędzy pracownikami o jednakowym doświadczeniu i uprawnieniach i tym samym stanowisku w jednym wydziale. Zróbci chociaż z tym porządek skoro zgodziliście się na podpisanie tak niekorzystnego ZUSPu. Inaczej byście ćwierkali gdybyście pracowali na zmiany w niedziele i święta. Zgodziliście się na odebranie znacznej części kwoty za pracę w/w dni oraz na likwidację jubileuszy. Ukaraliście ludzi za uczciwą pracę i poświęcenie zakładom długich lat swojego życia. Wstydźcie się.