Jak wygląda praca w Amazonie?

Do 2015 r. Amazon ma wybudować w Polsce trzy wielkie centra logistyczne, w których pracować będzie 6 tys. osób, a w sezonie świątecznym nawet o 9 tys. więcej. Jest się z czego cieszyć?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak wygląda praca w Amazonie?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

15 paź 2013 8:54


Jak pisze "Gazeta Wyborcza" Amazon chwali się liczbą tworzonych miejsc pracy. Lipcowe dane z raportu firmy mówią o 97 tys. pracowników w USA, a także o zwiększaniu liczby zatrudnionych w okresach świątecznych: o 15 tys. w Wielkiej Brytanii i 14 tys. w Niemczech. Tymczasem pracownicy koncernu nie wydają się być zadowoleni.

Jak podaje "GW" w Niemczech od miesięcy trwa konflikt koncernu ze związkami zawodowymi Ver.di, liczącymi 2,2 mln członków. Związkowcy walczą o wyższe wynagrodzenia, tymczasem Amazon twierdzi, że płaci odpowiednio - średnią pensję w branży logistycznej.

Oznacza to, że pracując przy 37,5-godzinnym tygodniu pracy miesięczna pensja wynosi 1400 euro.

Amazon boryka się również z wysoką rotacją pracowników na wszystkich szczeblach. Jak zaznacza dziennik, już dziś w Niemczech dla Amazona pracują Polacy czy Hiszpanie.

Co odstrasza pracowników? Nacisk na tempo pracy i produktywność - podaje "GW".

Ponadto, jak twierdzą pracownicy firmy, świętą zasadą jej założyciela - Jeffa Bezosa jest wydawanie jak najmniej pieniędzy na sprawy, które nie dotyczą klientów... czyli pracowników. Jak pisze "GW" oszczędności są tak dalekie, że do dziś każdy nowy pracownik siada przy biurku zrobionym ze starych drzwi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.