PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Henkel zaczyna grupowe zwolnienia w Polsce

 • jk
 • 7 wrz 2022 10:54

Zwolnienia grupowe w polskim Henklu rozpoczną się już w październiku 2022 roku. Pracownicy będą mogli liczyć na dodatkowe odprawy. Jak wysokie?

Henkel zaczyna grupowe zwolnienia w Polsce
Henkel ma w Polsce dwie firmy: Henkel Polska Operations oraz Henkel Polska (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Jak informuje Marcin Zabochnicki, przewodniczący „Solidarności” w Henklu Polska, pracownicy firmy otrzymają dodatkowe odprawy w wysokości od dwóch do sześciu miesięcznych wynagrodzeń. Osoba, która przepracowała w firmie mniej niż 2 lata, otrzyma dodatkową odprawę równą dwóm wynagrodzeniom brutto. Przy stażu pracy wynoszącym od 2 do 8 lat będą to cztery miesięczne wypłaty. Natomiast pracownicy posiadający dłuższy staż otrzymają odprawę wynoszącą równowartość półrocznego wynagrodzenia.

Czytaj też: Znana firma chce osiągnąć parytet płci. Jest coraz bliżej

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Solidarność" podkreśla też, że zwalnianym osobom będą przysługiwały odprawy zapisane w Kodeksie pracy.

Restrukturyzacja w Henklu jest związana z likwidacją dwóch działów i stworzeniem w ich miejsce nowego. W Polsce pracę stracą 42 osoby. O tym, kto zostanie zwolniony, zdecyduje pracodawca - związkowcy nie będą uczestniczyć w rozmowach.

- Zlikwidowane zostaną dublujące się stanowiska oraz stanowiska „mikromenedżerów”, czyli osób zarządzających zespołami liczącymi po kilku pracowników – wyjaśnia Marcin Zabochnicki.

Czytaj też: W Henklu podpisano porozumienie płacowe. Pierwsze w historii zakładu

Jak zaznaczają związkowcy, zwalniani pracownicy nie stracą nagród jubileuszowych. Wypłacone one zostaną tym osobom, które w przyszłym roku nabyłyby do nich prawo. Firma pomoże także pracownikom w znalezieniu nowej pracy, napisaniu CV i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.

Henkel ma w Polsce dwie firmy: Henkel Polska Operations oraz Henkel Polska. Pierwsza z nich zajmuje się produkcją m.in. środków czystości, druga - sprzedażą.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (55)

Do artykułu: Henkel zaczyna grupowe zwolnienia w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jarek 2022-09-13 23:04:08

  PiS umie tylko przejadać kasę w dobrych czasach i zero przygotowań na te trudniejsze.

 • Bres 2022-09-10 12:21:22

  I szwaby i ruscy i moski nigdy nie byli przyjaciolmi Polski. PZPR,UW,SLD,PSL,PO,PIS, gorka Solidaruchow to ci sami ludzie. Korzenie palestynskie, gadanie czerwone. Nadszedl czas wykanczania RP (8 rozbior) i niewolnictwa. Arabow nie wpuscili a chazarow ukrainskich tak. I to 7 mln. Dali im tez pesele i kase. 5 kolumna gotowa i juz dziala. Wolynska hekatomba polakow jest wskaznikiem postaw i narodowosci. Pyskuja o reparacjach wojennych od szwabow, a do dzisiaj nie zglosili i naglosnili w ONZ zbrodni ludobojstwa na polakach na Wolyniu, Galicji, Bieszczadach, Warszawie, gdzie udokumentowano 100 tys. krwawych mordow, a de facto bylo ich 200 tys. Dlatego ukry do dzis nie pozwalaja na badania i ekshumacje. Kazdy z nich twierdzi ze to bylo dawno, ze to nie oni i to nieprawda. Jak hitlerowcy.

 • Bres 2022-09-10 11:58:48

  Przerzucanie produkcji do szwabow. Po 90-tym wykupowali firmy za fenigi i likwidowali by robic miejsce na swoje produkty zbyt drogie dla "pole". Przyklad Elwro(Ww), browary,stocznie,... Teraz karza za niepokorna polityke w UE

 • Edek 2022-09-10 07:31:05

  Święta prawda bardzo dużo w formach osób zatrudnionych nie potrzebnie tak samo na kopalniach sztuczne niepotrzebne stanowiska dniówkę górnikowi pisze,sztygar,planistka, markowania idzie to do działu płacy i koło się zamyka a stanowiska to,nadgornik,sztygar,nadsztygar,kierownik, inżynier górniczy o i jeszcze kierownik robót górniczych na koniec dyrektor czy to wszystko potrzebne

 • Ala 2022-09-09 23:54:14

  Niedawno czytałam, że Henkel zwiększył zatrudnienie kobiet, żeby wyrównywać parytety płci. Ciekawe kogo dzisiaj zwalniają?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA