Hanna Gronkiewicz-Waltz apeluje do szefów związków zawodowych

- Nie bierzcie warszawiaków za zakładników - pisze prezydent Warszawy w swoim apelu do szefów związków zawodowych w związku z planowanymi na ten tydzień manifestacjami. Cały apel publikujemy poniżej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hanna Gronkiewicz-Waltz apeluje do szefów związków zawodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 wrz 2013 15:09


" Prawo do demonstracji jest jednym z ważniejszych praw obowiązujących w wolnej Polsce. Artykuł 54. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jednoznacznie określa, że pokojowa manifestacja może zostać zorganizowana w dowolnie wybranym miejscu i czasie, a Trybunał Konstytucyjny doprecyzował, że może się ona odbyć bez względu na stopień utrudnień dla mieszkańców.

Absolutna większość zgromadzeń publicznych odbywa się w stolicy. To tu dochodzi do około 700 protestów każdego roku. W pamięci warszawiaków ciągle pozostają: palenie opon przy okazji demonstracji czy używanie bruku jako broni skierowanej przeciwko służbom porządkowym. W najbliższą środę i sobotę dojdzie do kolejnych protestów związków zawodowych.

Z zapowiedzi central związkowych wynika, że może dojść do paraliżu komunikacyjnego stolicy. Zaskakującym jest fakt, że manifestacja odbędzie dwukrotnie w ciągu tego samego tygodnia - w środę i w sobotę. W obu przypadkach przybierze formę tzw. marszu gwiaździstego. Ta forma manifestacji jest - z punktu widzenia zwykłego warszawiaka - najbardziej dotkliwa. Niezrozumiałym dla mnie jest to, że rozmiar dotkliwości dla mieszkańców stał się powodem do dumy i satysfakcji organizatorów.

Dziś, korzystając z faktu, że do demonstracji zostało jeszcze dwa dni chciałabym do Was, jako organizatorów marszu zaapelować: Ograniczcie swoją manifestacje do sobotniego marszu lub zrezygnujcie z formy marszu gwiaździstego. Nie bierzcie warszawiaków za zakładników realizacji swoich postulatów.

Chciałabym, żeby to Panowie wytłumaczyli warszawiakom, dlaczego realizując własne prawo do demonstracji swoich poglądów nie bierzecie pod uwagę skali utrudnień poruszaniu się po mieście przez mieszkańców Warszawy.

W imię prawa do demonstracji swoich poglądów nie można ograniczać prawa warszawiaków do normalnego życia" - podsumowuje Gronkiewicz-Waltz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jar 2013-09-10 08:04:53

Pani Gronkiewicz-Waltz Pani już dziękujemy !!!! A co stołki wam się zapaliły dość oszustw, piaru, biedy dość !!!