Grupa Lotos: Związkowcy nie chcą odwołania prezesa Pawła Olechnowicza

• Organizacje związkowe podpisały się pod listem skierowanym do ministra skarbu Dawida Jackiewicza.
• Związkowcy protestują w nim przeciwko planom odwołania prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Lotos: Związkowcy nie chcą odwołania prezesa Pawła Olechnowicza

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

30 mar 2016 16:13


Oficjalne stanowisko związków zawodowych Lotosu w tej sprawie trafiło 30 marca na biurko szefa resortu skarbu, a także do premier Beaty Szydło, wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra finansów Pawła Szałamachy, a także przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Pod listem podpisali się przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Lotos (MZZPRC), NSZZ Solidarność w Grupie Lotos, Branżowego Związku Zawodowego w Grupie Lotos, Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZIT) czy Międzyzakładowego Związku Zawodowego Obrony Pracowników (MZZOP) Grupy Lotos, czyli wszystkich liczących się central związkowych działających w gdańskim koncernie.

- Naszym zdaniem już sama sugestia dotycząca możliwości zmiany na stanowisku prezesa Lotosu nie służy stabilności koniecznej do realizacji ambitnej strategii rozwojowej firmy - powiedział nam Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący ZZIT.

W liście związkowców do ministra skarbu czytamy między innymi, że okres 14 lat prezesury Pawła Olechnowicza w Grupie Lotos to czas niekwestionowanych sukcesów koncernu, a obecnego szefa firmy bronią projekty inwestycyjne zrealizowane przez koncern w tym okresie.

Związkowcy domagają się także dialogu z pracownikami w sprawach najważniejszych dla funkcjonowania spółki.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Felek 2016-04-04 17:26:41

Fajne koleżki w tym Lotosie. A co powiedzą na temat dyscyplinowania związków w Petrobalticu? A co na temat rabunkowej eksploatacji złoża na Bałtyku? A co na temat Yme i utopionych miliardów!!! ? A co na temat niszczenia polskiej floty (obecnie chyba cypryjskiej)? Żal mi Was Panowie związkowcy. Gdzieś w tym wszystkim się zatraciliście i wygląda na to, że dbacie tylko o swoje du.... . Pozdrawiam

marteo 2016-03-31 11:44:24

to chyba byłby wyjątek w skali kraju a wyjątków nie ma , bo co powiedzą inni odwołani prezesi ??. bardzo się zdziwię jak zostanie.