Grecja sparaliżowana. W całym kraju strajk generalny

W Grecji od godziny 10 trwa całodobowy strajk generalny, w wyniku którego zamknięto szkoły, odwołano loty, a w państwowych szpitalach dyżurują tylko pracownicy ratowniczy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grecja sparaliżowana. W całym kraju strajk generalny

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 lis 2014 14:35


Strajk generalny został ogłoszony przez greckie związki zawodowe, które nie zgadzają się z polityką oszczędnościową władz i ciężką sytuacją gospodarczą w kraju. Grecja nie uporała się do tej pory ze skutkami kryzysu, który rozpoczął się w 2009 roku. Bezrobocie sięga 26 procent, a wśród młodych ludzi nawet 60 procent.

Czytaj też: Polacy są cztery razy biedniejsi niż Grecy i 20 razy niż Szwajcarzy

Protesty sparaliżowały ruch lotniczy w kraju zmuszając linie lotnicze do odwołania lokalnych i zagranicznych połączeń. Poprawnie nie funkcjonuje też transport publiczny w Atenach, ze względu na przyłączenie się do strajku pracowników obsługujących autobusy, tramwaje i metro. W czasie ich kilkugodzinnego protestu w stolicy odnotowano poważne utrudnienia komunikacyjne i korki. Z portów nie wypłynęły promy.

Czytaj też: Gdzie Polacy jeżdżą na urlop? Najpopularniejsze kierunki

Aby walczyć z kryzysem państwa strefy euro i Międzynarodowy Fundusz Walutowy wsparły Grecję miliardami euro pożyczek. W zamian za pomoc władze w Atenach zobowiązały się do przeprowadzenia poważnych reform, ograniczenia wydatków i zmniejszenia deficytu publicznego.

Jednak do tej pory kraj nie uporał się ze skutkami kryzysu, który rozpoczął się w 2009 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.