Górnicy w Warszawie. Demonstracja przeciwko rządowi

Demonstracja w czwartek, 22 października, w Warszawie organizowana przez górniczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy będzie zwieńczeniem wcześniejszych akcji protestacyjnych, które odbyły się w Brzeszczach - protestowało tam ponad 10 tys. osób - i Rudzie Śląskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnicy w Warszawie. Demonstracja przeciwko rządowi

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

22 paź 2015 8:01


Górnicze związki protestują przeciwko złamaniu przez rząd porozumienia zawartego z MKPS 17 stycznia 2015 roku, a które zakładało między innymi utworzenie do końca września tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

Jak wskazuje Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy - jednocześnie 22 października o godz. 12.00 w ok. stu miastach na terenie całej Polski reprezentanci central związkowych przeprowadzą akcję informacyjną. Celem - wskazują związkowcy - ma być pokazanie, że rząd nie wywiązał się z obietnic dotyczących górnictwa.

W Warszawie o 12.00 demonstranci mają się pojawić pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Będą tam przedstawiciele różnych branż, nie tylko górnicy. Organizatorzy zaznaczają, że demonstracja będzie zawierać wiele elementów happeningu. Jej uczestnicy zamierzają między innymi zamiast petycji przekazać premier Ewie Kopacz symboliczną wierzbę, na której wyrosły obiecane przez koalicję PO-PSL gruszki.

Po wiecu sprzed Kancelarii Premiera ma wyruszyć kondukt pogrzebowy w kierunku ulicy Wiejskiej, gdzie ma dojść do pochówku trumny z atrybutami obecnego rządu.

Więcej czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.