Górnicy, Śląsk: 22 października demonstracja w Warszawie

Górniczy protest, wspierany akcjami w całym kraju, ma się odbyć 22 października w stolicy. Na razie jednak górnicze związki nie zdradzają szczegółów, jak ma wyglądać demonstracja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnicy, Śląsk: 22 października demonstracja w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/jm

15 paź 2015 11:52


Związkowcy wskazują, że spółki węglowe ledwie zipią, a ich fatalna sytuacja przekłada się na coraz to większe problemy firm kooperujących z kopalniami. Demonstracją w Warszawie chcą pokazać, że rząd PO-PSL niczego nie zrobił w górnictwie i że oszukał nie tylko górników, ale także społeczność Śląska.

- Protestujemy tak naprawdę nie o coś, bowiem to, co ma być w górnictwie i to, co ma być na Śląsku zostało zapisane w porozumieniu 17 stycznia - mówił Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności podczas ostatniej demonstracji, która odbyła się 13 października w Rudzie Śląskiej pod kopalnią Pokój, a w której udział wzięło ok. 4 tys. górników.

- Protestujemy, żeby wyraźnie wskazywać wam obywatelom, mieszkańcom Śląska, mieszkańcom Rudy, wam, członkom wszystkich związków zawodowych - nie głosujcie na partię oszustów! Nie chcemy mieć po drugiej stronie stołu ludzi, którzy nie dochowują swoich zobowiązań! Nie chcemy mieć po drugiej stronie ludzi, u których afera goni aferę - zaznaczał Dominik Kolorz

Energetyka angażuje się w restrukturyzację KW

Tymczasem, jak poinformował w czwartek (15 października) Andrzej Czerwiński, minister skarbu - oprócz Silesii w restrukturyzację kopalń Kompanii Węglowej, ma się zaangażować także: PGE, Energa i PGNiG Termika.

- Jest jednoznaczna deklaracja spółek energetycznych o zainteresowaniu i intencji zainwestowania w górnictwo (...). W tej chwili są to trzy firmy; PGE, Energa i PGNiG Termika, które zadeklarowały wejście do KW. Takie mamy już deklaracje, jestem przekonany, że wkrótce liczba zainteresowanych spółek się rozszerzy - powiedział PAP Czerwiński.

Poinformował, że wkrótce będzie wizyta zarządu PGE na Śląsku i spotkanie z przedstawicielami KW i Silesii. - Powinna powstać mapa drogowa dojścia do stabilności sytuacji w górnictwie - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.