×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Górnicy każą Tuskowi zabrać "łapy precz od polskiego górnictwa"

  • Autor: PAP/JP
  • 16 lut 2023 15:59

Górnicy z Bogdanki (Lubelskie) przynieśli na konferencję posłanki KO Marty Wcisło baner z napisem: "Tusk, łapy precz od polskiego górnictwa". Posłanka chciała skontrolowania kopalni przez NIK, zapowiada doniesienie do prokuratury i interpelację do wicepremiera Jacka Sasina.

Górnicy każą Tuskowi zabrać "łapy precz od polskiego górnictwa"
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Posłanka KO podczas środowej konferencji prasowej przed siedzibą zarządu spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka" w Puchaczowie (woj. lubelskie) skrytykowała zarządzanie kopalnią.
  • Konferencji od początku przysłuchiwało się kilkunastu górników z banerem: "Tusk, łapy precz od polskiego górnictwa. Marta Wcisło, precz od Bogdanki!".
  • Wcisło skomentowała obecność górniczych związkowców podczas konferencji. Przykro mi, że zarząd Bogdanki jest tak tchórzliwy, że wysyła NSZZ +Solidarność+ na mnie" - powiedział Wcisło.

"Powiedzieć, że źle się dzieje w Bogdance, że Bogdanką rządzą dyletanci i politycy, a nie fachowcy i pragmatycy, to nic nie powiedzieć" - stwierdziła posłanka KO. Przypomniała, że kontrolę w kopalni usiłowała przeprowadzić 1 lutego br., ale - jak stwierdziła - nie została dopuszczona do kontroli i nie dostała od zarządu odpowiedzi na swoje pytania. "Ostatnie miesiące w Bogdance to są wypadki śmiertelne, prywatne imprezy w postaci zaręczyn, a ostatnio także potężna awaria, która miała miejsce na ścianie, tak jak poprzednio we wrześniu 2022 r., dlatego dzisiaj chciałam się spotkać z zarządem Bogdanki" - powiedziała.

Posłanka Marta Wcisło złoży doniesienie do prokuratury

W środę - wskazała - złożyła kolejne pismo z listą 18 pytań m.in. o udostępnienie informacji o finansowaniu przez Bogdankę "różnych instytucji związanych z partią rządzącą". Zapowiedziała zwrócenie się do NIK o skontrolowanie finansowania i zarządzania kopalnią, doniesienie do prokuratury na uniemożliwienie wykonywania mandatu posła, a także interpelację do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Górnicy każą Tuskowi zabrać "łapy precz od polskiego górnictwa"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA