Górnictwo: myślami przy górniczym zespole trójstronnym

Liczę, że w trakcie posiedzenia zespołu czwartego czerwca zejdziemy na ziemię i porozmawiamy o konkretach - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnictwo: myślami przy górniczym zespole trójstronnym

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Jerzy Dudała

wnp.pl

28 maj 2013 11:21


Portal wnp.pl informował już wcześniej jako pierwszy, że czwartego czerwca w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie odbędzie się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

Początek obrad ustalono na godzinę 11.00. W trakcie posiedzenia zespołu przedstawione zostaną między innymi wyniki produkcyjno-ekonomiczne górnictwa węgla kamiennego za rok 2012 oraz za pierwszy kwartał roku 2013.

Będą również przedstawione informacje dotyczące działań antykryzysowych podjętych w spółkach węglowych. Omówione też zostaną zmiany dotyczące przepisów podatku akcyzowego na węgiel kamienny.

- Liczę na to, że w trakcie posiedzenia zespołu czwartego czerwca zejdziemy na ziemię i porozmawiamy o konkretach - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, a zarazem współprzewodniczący Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

- Ostatnio mieliśmy do czynienia z istnym nawałem negatywnych, niepokojących informacji. Chodzi między innymi o słowa wiceministra gospodarki o potrzebie likwidacji trwale nierentownych kopalń. Chcemy się dowiedzieć u źródła, jakie są aktualne dane oraz zamierzenia rządu wobec sektora węglowego. Najwyższy czas na uporządkowanie wielu spraw i ucieczkę do przodu, a nie na dywagacje o likwidacji górnictwa, której co niektórzy by chcieli. Ich niedoczekanie - podsumowuje Wacław Czerkawski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.