Francja, płaca minimalna, kierowcy, protesty, górnicy: Kalendarium wydarzeń (27 czerwca-1 lipca)

Sporo się wydarzy w tym tygodniu we Francji i wiele z tych rzeczy będzie ważnych również dla Polaków. Po pierwsze - w czwartek (30 czerwca) mecz Polska-Portugalia w finałach Mistrzostw Europy. Po drugie - 1 lipca zacznie obowiązywać stawka minimalna dla kierowców realizujących transport na terenie Francji, w wysokości 9,67 euro za godzinę. A co w Polsce? Dowiecie się z naszego kalendarium.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Francja, płaca minimalna, kierowcy, protesty, górnicy: Kalendarium wydarzeń (27 czerwca-1 lipca)

PODZIEL SIĘ


Autor: PulsHR.pl

www.pulshr.pl

27 cze 2016 11:24


W poniedziałek (27 czerwca) w Toruniu odbędzie się podsumowanie najważniejszych ustaleń z wszystkich debat Ministerstwa Edukacji Narodowej "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - Dobra Zmiana".

Czytaj też: Minister Zalewska zapowiada: Nauczyciele przejdą szkolenia. Zmieni się też ich czas pracy

Tego samego dnia Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza zaprosiła na spotkanie przedstawicieli rządu, kierownictwa kopalń, związków zawodowych, a także naukowców i ekspertów w zakresie górnictwa, które ma być forum dialogu o najlepszych rozwiązaniach dla kopalni Makoszowy.

Zabrzańska kopalnia od ubiegłego roku należy do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), gdzie wcześniej trafiały jedynie kopalnie likwidowane. Związkowcy z kopalni przekonują, że zakład trafił do SRK, by zrealizować plan naprawczy i znaleźć inwestora. Tak się jednak nie stało. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. (fot. PTWP) Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. (fot. PTWP)

W poniedziałek (27 czerwca) odbędzie się również posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego, któremu przewodniczyć będzie Piotr Duda. Jednym z punktów posiedzenia będzie skierowanie do głosowania projektu uchwały w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Innym tematem spotkania będzie „wzmocnienie roli partnerów społecznych w zarządzaniu Funduszem Pracy i Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych". Poruszone zostaną również kwestie związane z finansowaniem prac Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

Również w poniedziałek odbędzie się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego podczas którego odbędą się dwa głosowania: nad projektem uchwały pracowników i pracodawców RDS w sprawie problemów funkcjonowania polskiego przemysłu cementowego w związku z nierówną konkurencją z producentami cementu z Rosji i Białorusi, a także głosowanie nad projektem uchwały pracowników i pracodawców w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.