PARTNERZY PORTALU

Echa sporu w PPL: Związkowcy zbierają w internecie pieniądze na obronę prawną

  • Dariusz Ciepiela
    DC
  • 4 kwi 2019 7:52

Znany działacz związkowy Piotr Szumlewicz i dziennikarz Wojciech Łobodziński zostali pozwani o naruszenie dóbr osobistych Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Zarzuca im się naruszenie dóbr osobistych przewoźnika. Ci na jednym z portali rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, które chcą przeznaczyć na swoją prawną obronę.

Echa sporu w PPL: Związkowcy zbierają w internecie pieniądze na obronę prawną
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • PPL nie zgadza się z zarzutami związkowców i portalu strajk.euo między innymi o złe traktowanie zakładowych związków zawodowych, niekorzystne rozwiązania płacowe, brak dialogu oraz dużą skalę zwolnień dyscyplinarnych.
  • PPL w ramach zadośćuczynienia domaga się 20 tys. zł na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” oraz przeprosin przez pięć dni z rzędu w pięciu ogólnopolskich dziennikach na pierwszej stronie.
  • Oskarżeni zbierają na jednym z portali kwotę 6,2 tys. zł. Zebrano już 4,2 tys. zł, co daje 68 proc. potrzebnej kwoty.


- Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, którego dyrektorem jest Mariusz Szpikowski, wystąpiło z pozwem o naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej – PPL – przeciw mnie oraz wydawcy, redaktorowi naczelnemu i dziennikarzowi portalu strajk.eu - mówi Piotr Szumlewicz.

- Pan Szumlewicz poprzez swoje wypowiedzi w portalu naruszył renomę, dobre imię i wizerunek rzetelnego i uczciwego przedsiębiorstwa oraz pracodawcy. Rozpowszechniał nieprawdziwe informacje dotyczące PPL, działalności firmy, jej relacji ze związkami i pracownikami oraz systemu zatrudniania pracowników - czytamy w oświadczeniu PP Porty Lotnicze.

PPL w ramach zadośćuczynienia domaga się 20 tys. zł na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” oraz przeprosin przez pięć dni z rzędu w pięciu ogólnopolskich dziennikach na pierwszej stronie.

Firma chce też, aby przeprosiny widniały przez dwa tygodnie na portalach pięciu dzienników. PPL w ramach zabezpieczenia pozwu chce też usunięcia z sieci spornego materiału.

PPL nie zgadza się między innymi z zarzutami o złe traktowanie zakładowych związków zawodowych, niekorzystne rozwiązania płacowe, brak dialogu, dużą skalę zwolnień dyscyplinarnych, stosowanie mobbingu i dyskryminacji, jak też uznawania Państwowych Portów Lotniczych za kolejny folwark dobrej zmiany.

Pozwani chcą uzbierać kwotę 6,2 tys. zł na obsługę prawną. Z informacji portalu zbiórkowego wynika, że zebrano już 4,2 tys. zł, co daje 68 proc. potrzebnej kwoty. Pieniądze wpłaciło 82 osoby, kwoty wpłat wahały się od 4 zł do 300 zł, jednak przeważały wpłaty w wys. 25, 50 i 100 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Echa sporu w PPL: Związkowcy zbierają w internecie pieniądze na obronę prawną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA