PARTNERZY PORTALU

Dulkiewicz zaprosiła papieża do Gdańska. NSZZ "Solidarność" stanowczo odcina się od zaproszenia.

  • Autor: PAP/RAF
  • 6 gru 2019 16:08

W czasie pobytu w Rzymie, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała papieżowi Franciszkowi zaproszenie do przyjazdu w przyszłym roku do Gdańska na obchody 40. rocznicy Porozumień Gdańskich. 

Dulkiewicz zaprosiła papieża do Gdańska. NSZZ "Solidarność" stanowczo odcina się od zaproszenia.
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

NSZZ "Solidarność" stanowczo odcina się od zaproszenia. Rzecznik związku Marek Lewandowski powiedział, że od zapraszania na urodziny NSZZ "Solidarność" jest NSZZ "Solidarność". 

Rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej "S" Marek Lewandowski w oświadczeniu podkreślił też, że działania prezydent Dulkiewicz nie mają związku z prywatną audiencją "S" u papieża. 

Czytaj też:Związkowa wojna w służbach

W oświadczeniu Lewandowski napisał: "W związku z rozpowszechnianiem przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz informacji o spotkaniu z papieżem Franciszkiem i zaproszeniem Jego Świętobliwości na rocznicę podpisania porozumień sierpniowych informujemy, że nie ma to żadnego związku z odbywającą się tego dnia audiencją prywatną papieża z Prezydium NSZZ "Solidarność" oraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem "Solidarności". 

4 grudnia na osobistej audiencji u papieża Franciszka było obecne prezydium NSZZ "Solidarność" wraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem "Solidarności".

W zaproszeniu dla papieża Franciszka prezydent Gdańska napisała: "Bardzo chcielibyśmy gościć Waszą Świątobliwość w naszym mieście! Gdańsk odegrał wielką rolę w wydarzeniach XX wieku. Tutaj, na Westerplatte, strzały z pancernika "Schleswig-Holstein" zapoczątkowały jedną z najstraszliwszych wojen - II wojnę światową. Tutaj też narodziła się Solidarność, największy ruch pokojowej, zwycięskiej rewolucji w Europie, który do dziś pozostaje wzorem dla wielu ruchów społecznego sprzeciwu. Nieodżałowany Jan Paweł II mówił: Światło idzie z Gdańska!".

Jak dodała Dulkiewicz na Twitterze, zaproszenie do Gdańska zostało przyjęte życzliwie. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dulkiewicz zaprosiła papieża do Gdańska. NSZZ "Solidarność" stanowczo odcina się od zaproszenia.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA