Duda o wyroku TK: Trzeba niezwłocznie zmienić ustawę o związkach zawodowych

- Konstytucyjny stwierdził to, co Solidarność udowodniła już przed Międzynarodową Organizacją Pracy - tak Piotr Duda komentuje wyrok TK ws. udziału pracowników nieetatowych w związkach zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duda o wyroku TK: Trzeba niezwłocznie zmienić ustawę o związkach zawodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

2 cze 2015 13:37


- Rząd niezwłocznie powinien skierować do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych - komentuje szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wyrok Trybunału Konstytucyjnego dot. prawa do udziału w związkach zawodowych osób zatrudnionych na "śmieciówkach".

Piotr Duda zwrócił też uwagę, że Trybunał Konstytucyjny stwierdził to, co Solidarność udowodniła już przed Międzynarodową Organizacją Pracy (MOP). "Już w 2012 roku po naszej skardze MOP stwierdziła, że Polska łamie prawo międzynarodowe. W następstwie naszej skargi MOP nakazał Polsce zmianę prawa w tym zakresie, ale jak do tej pory nic się w tej dziedzinie nie wydarzyło. To kolejny przykład ignorowania partnerów społecznych przez koalicję PO-PSL" - oświadczył.

Rząd powinien zmienić ustawę o związkach zawodowych

Rzecznik "S" Marek Lewandowski wyraził nadzieję, że rząd niezwłocznie przystąpi do prac nad zmianą ustawy o związkach zawodowych, która wprowadzi możliwość zakładania i wstępowania do związków zawodowych pracowników zatrudnionych na "śmieciówkach".

Czytaj też: Gomułka o wyroku TK: To krok w kierunku ucywilizowania relacji pracownik-pracodawca

"Już nie będzie w Polsce dyskusji o tym, czy, tylko jak szybko to zmienić. Mam nadzieję, że jeszcze w tej koalicji rządowej, między posłami i urzędującym prezydentem nie będzie żadnych kontrowersji w tej sprawie. Warto przywołać słowa pani premier, która powiedziała, że rząd nie jest od spania i ziewania, lecz ma jeszcze dużo pracy do wykonania. Mam nadzieję, że w imię tej deklaracji szybko weźmie się do pracy i zaproponuje taką zmianę w polskim prawie" - powiedział Lewandowski.

Czytaj też: Kaźmierczak o wyroku TK: Do związków zawodowych mają prawo należeć wszyscy pracownicy

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.