Czy PiS, gdy dojedzie do władzy zlikwiduje przywileje związkowe?

Przyszłość związków zawodowych to gorący temat w kampanii przedwyborczej. - Związki działają po stornie pracowników, nie wolno nam tego zniszczyć - podkreśliła wiceprezes PiS Beata Szydło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy PiS, gdy dojedzie do władzy zlikwiduje przywileje związkowe?

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

6 paź 2015 19:37


We wtorek (6 października) podczas wizyty w Lubinie (Dolnośląskie) kandydatka PiS na premiera Beata Szydło była pytana przez dziennikarzy, czy gdy PiS dojedzie do władzy zlikwiduje przywileje związkowe.

-Na szczęście żyjemy w demokratycznym kraju i wywalczyliśmy sobie prawo do tego, by mieć wolne związki zawodowe. Te związki działają po stornie pracowników, to jedno z naszych osiągnięć i nie wolno nam tego zniszczyć - podkreśliła Szydło.

Co na to inni politycy?

Przypomnijmy, premier Ewa Kopacz zapowiedziała podczas konwencji PO odejście od finansowania przez pracodawców etatów związkowych. Według przedstawicieli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Platforma dąży w ten sposób do zlikwidowania związków zawodowych.

Na temat likwidacji związków wypowiadał się w radiowej Trójce lider Nowoczesnej.pl Ryszard Petru. Jego zdaniem związki są potrzebne w firmach, by pośredniczyć między pracownikami i pracodawcami. Proponuje jednak odejście od etatów związkowych w centralach. - Związki zawodowe muszą się finansować same - podkreślił Petru rozmowie radiowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ola 2015-10-11 12:17:31

Jestem za: finansowaniem zarządów związków ze składek związkowców, za likwidacją zwolnień ze świadczenia pracy, za kadencyjnością -1 kadencja dla szefów. Wielu szefów i zarządów związkowych nie pracuje od 20-30 lat, uczciwość wyborów do zarządu ?????? mimo, że w firmie nie było podwyżek wynagrodzeń -dla siebie uzyskali podwyżki!!! wielu reprezentuje wyłącznie swoje interesy za małe biznesiki na terenie firmy, dzierżawy majątku, itp. , Buta , arogancja i manipulacje polityczne związkowców niejednokrotnie doprowadziły do pogorszenia stanu firmy a tym samym doli pracowników!!!!