×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Czwarty dzień protestów przeciwko reformie emerytalnej

  • Autor: PAP/km
  • 11 lut 2023 12:12

W całej Francji odbędzie się w sobotę ponad 200 demonstracji przeciwko proponowanej przez rząd reformie, podnoszącej wiek emerytalny z 62 d 64 lat. Po raz pierwszy odbędę się one w dzień wolny od pracy.

Czwarty dzień protestów przeciwko reformie emerytalnej
W Paryżu ma protestować do 120 tys. osób (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Jest to okazja dla tych pracowników, którzy nie mogli zmobilizować się w ciągu tygodnia" - powiedziała cytowana przez AFP Marie Buisson z CGT, jednej z głównych konfederacji związkowych we Francji. "Trzy dni akcji strajkowej oznaczają trzy dni pensji mniej" - zauważyła.

Władze spodziewają się około 240 demonstracji w całym kraju, które mają zgromadzić od 650 do 850 tys. ludzi; tylko w Paryżu ma protestować do 120 tys. osób.

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin zapowiedział, że w sobotę zostanie zmobilizowanych 10 tys. policjantów w całym kraju, w tym 4,5 tys. w samym Paryżu.

Według szacunków policji protesty, które odbyły się 19 i 31 stycznia, zgromadziły za każdym razem ponad 1 mln demonstrantów; według organizatorów miało ich być nawet ponad 2 mln. Z kolei we wtorkowych manifestacjach, jak podają oficjalne dane, wzięło już udział tylko 757 tys. osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czwarty dzień protestów przeciwko reformie emerytalnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA