Czerkawski, ZZGwP: Donoszenie pracowników na siebie przyniosłoby opłakane skutki

- Chcę przestrzec prezesa Kompanii i podkreślić, że zarządzanie konfliktem nie będzie dobrym sposobem na budowanie pozytywnego wizerunku firmy - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czerkawski, ZZGwP: Donoszenie pracowników na siebie przyniosłoby opłakane skutki

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

30 maj 2015 14:27


Jak pan ocenia działalność zarządu Kompanii Węglowej z prezesem Krzysztofem Sędzikowskim na czele w kontekście budowy tzw. Nowej Kompanii Węglowej?

Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce: - Wygląda na to, że prezes zarządu Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski robi swoje - patrz konsekwentne tworzenie Nowej Kompanii Węglowej. Nie szuka rozgłosu, nie gwiazdorzy, tylko konsekwentnie, z mozołem realizuje zadanie, które mu wytyczył minister skarbu. Żeby to jednak robić skutecznie, to musi mieć dobre relacje ze stroną społeczną.

A ma je?

- Trzeba zaznaczyć, że z tym bywa różnie. Wystarczy tu przywołać ostatni pomysł z tak zwanym kodeksem etyki, który tak naprawdę miałby się sprowadzać do donoszenia jeden na drugiego.

Stąd ostro zaprotestowaliśmy, bo można by rzec, że z jednej strony mamy kodeks etyki w Kompanii, a z drugiej nieetyczne propozycje.

Czytaj też: Czerkawski: Wielu górników mocno niepokoi się o przyszłość

W taki sposób prawidłowych relacji pracowniczych w KW się nie zbuduje. Donoszenie pracowników na siebie przyniosłoby opłakane skutki.

Miejmy nadzieję, że ostre i zdecydowane stanowisko związków zawodowych wybije prezesowi Sędzikowskiemu ten chory pomysł z głowy.

Kompania ma bowiem do wykonania wiele ważnych zadań o znaczeniu strategicznym. I szkoda energii na rozdrabnianie się na jakieś „podjazdowe zagrania”.

Poza tym prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski musi pamiętać o tym, że stare struktury KW będą jeszcze istnieć około miesiąca, a tzw. Nowa Kompania Węglowa musi być tworzona na bazie pozytywnych relacji.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-06-01 14:07:08

MY ZROBIMY KONFLIKT KAMPANII I TYM BANDOM DARMOZJADÓW Z ZARZĄDU !