Czerkawski: Narasta nerwowość wśród załóg górniczych

- Są dwa tematy, które grożą wybuchem natychmiastowego, ostrego konfliktu. Chodzi o likwidację kopalń oraz brak środków na wypłaty - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czerkawski: Narasta nerwowość wśród załóg górniczych

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

5 sty 2015 12:47


Jak ocenia pan obecną sytuację w górnictwie?

- Przede wszystkim jesteśmy potrójnie zdegustowani, bo już trzykrotnie padały terminy przedstawienia planu naprawczego dla górnictwa. Najpierw mówiono, że ma być gotowy w trzy tygodnie po mianowaniu Wojciecha Kowalczyka na pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa. Potem, że program będzie do końca roku. Następnie liczyliśmy, że 7 stycznia 2015 r. problematyka górnictwa znajdzie się w porządku obrad Rady Ministrów. Jednak nic takiego się nie zapowiada.

Nadal mamy atmosferę wyczekiwania...

- Tymczasem narasta nerwowość wśród załóg kopalń. Ludzie są poirytowani nieoficjalnymi doniesieniami, przykładowo, że będzie likwidowanych pięć kopalń, a cztery inne pójdą do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

W efekcie takiego szumu informacyjnego, często robionego przez różnych pseudoekspertów - górnicy nie wiedzą, co ich czeka. To sytuacja bardzo niebezpieczna, mogąca prowadzić do protestów oraz do obniżenia stanu bezpieczeństwa pracy w kopalniach.

Dlatego, że ludzie są rozkojarzeni, obawiając się coraz bardziej o swoje miejsca pracy. Spotkałem się nawet z komentarzami, że ta narastająca niepewność jest groźniejsza od niezwykle trudnych warunków pracy na dole kopalń.

Cały wywiad czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.