Czarny poniedziałek: "Polki na śmieciówkach są wykluczone z walki o swoje prawa"

• W poniedziałek (3 października) wiele kobiet w całym kraju przeciwnych zaostrzeniu prawa aborcyjnego, zamiast pójść do pracy, weźmie wolne, by zaprotestować przeciw planowanym zmianom.
• Głos w tej sprawie zabrała również na Facebooku Dorota Gardias, szefowa Forum Związków Zawodowych.
• Jej zdaniem Polki i Polacy pracujący na tzw. śmieciówkach są bardzo często wykluczeni z aktywnej walki na rzecz tego, w co wierzą i czego żądają od polityków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czarny poniedziałek: "Polki na śmieciówkach są wykluczone z walki o swoje prawa"

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 wrz 2016 15:52


- Śmieciowe zatrudnienie oznacza często nieobecność na manifestacjach, protestach, pikietach, debatach, konferencjach, szczególnie, jeśli te wydarzenia odbywają się od poniedziałku do piątku - uważa Dorota Gardias.

- A więc - więcej bezpiecznego zatrudnienia to więcej demokracji, więcej dialogu i lepiej zorganizowane społeczeństwo obywatelskie. Tak postrzegam rolę Forum Związków Zawodowych w kontekście każdego konfliktu, szczególnie jeśli tyczy się to spraw światopoglądowych - napisała szefowa Związku na Facebooku.

Czytaj też: Czarny poniedziałek: Zamiast iść do pracy, kobiety wezmą wolne, by protestować

Podkreśla, że nie chce, aby FZZ zostało wciągnięte w dyskusję o aborcji i że nie należy się spodziewać, z jej strony żadnej deklaracji światopoglądowej, ponieważ Forum Związków Zawodowych zrzesza ludzi o różnych światopoglądach.

- Ja, Dorota Gardias wybrałabym się na manifestację organizowaną przez kobiety sprzeciwiające się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Powtarzam ja - Dorota Gardias - kobieta, obywatelka, matka i działacz związkowy. Wiem natomiast, że spora część związkowców z FZZ wybrałaby się na manifestacje organizowane przez środowiska pro-life i trzeba to uszanować - napisała Gardias.

Jak dodała: - Proszę nie oczekiwać od FZZ deklaracji światopoglądowych. Proszę oczekiwać, że będziemy robić wszystko, aby każdy mógł wyrażać swoje poglądy nie bojąc się o utratę zatrudnienia.

Śmieciowe zatrudnienie oznacza często nieobecność na manifestacjach, protestach, pikietach, debatach, konferencjach, szczególnie jeśli te wydarzenia odbywają się od poniedziałku do piątku. (fot. Facebook) Śmieciowe zatrudnienie oznacza często nieobecność na manifestacjach, protestach, pikietach, debatach, konferencjach, szczególnie jeśli te wydarzenia odbywają się od poniedziałku do piątku. (fot. Facebook)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.